04. 05. 2016

Opavské béčko čeká vrchol sezóny

Po suverénním průchodu čtvrtfinálovými boji čeká na naši rezervu prvoligové Final 4.

Tým BK Opava B skončil v nadstavbové skupině C na 3. místě a vyhnul se tak letos bojům v předkole play-off. Pro čtvrtfinále jim byl přidělen rezervní tým Nymburku. Po vyrovnaném prvním utkání, které naši v koncovce vyhráli 71:69, následovala odveta v Opavě. Přestože k postupu stačilo našim klukům i prohrát o jeden bod, nenechali nic náhodě a bez dvou opor hrajícího soupeře deklasovali o 50 bodů výsledkem 108:58.

Stejně jako v minulé sezóně se tak probojovali do závěrečného turnaje Final 4, který tentokrát bude hostit Hradec Králové. Vítězové semifinálových bojů budou mít právo vyzvat v baráži o účast v příštím ročníku Kooperativa NBL celek Lions Jindřichův Hradec. Opavské rezervy se pochopitelně případná účast v baráži netýká, ale přesto naši basketbalisté pomýšlejí na lepší než 4. místo, které obsadili v ročníku 2014/15.

"Chtěl bych všem klukům poděkovat za postup do Final 4 a doufám, že tam všichni zabojujeme a uděláme nějaký slušný výsledek. Budeme hrát semifinále s týmem Olomouce, se kterým máme letos vyrovnanou bilanci. Myslím ale, že ve složení, v němž jsme hráli poslední zápasy, na ně máme, takže chceme postoupit do finále a tam se pak už uvidí," uvedl k Final 4 trenér rezervy Petr Valeček.

I Petr Czudek v rozhovoru, který si můžete přečíst na našich stránkách, řekl, že podle něj má rezerva na to, aby turnaj v Hradci Králové vyhrála. Uvidíme tedy, jak se bude našim basketbalistům v posledních dvou zápasech letošního ročníku 1. ligy dařit.

Final 4 v Hradci Králové začíná v pátek 6.5.2016. Nejprve se střetnou od 18:00 hod. domácí Královští Sokoli s celkem Litoměřic, ve 20:15 pak začne semifinále BK Opava B - Basketbal Olomouc. Poražení se v sobotu 7.5. střetnou od 17:30 o 3. místo, turnaj pak vyvrcholí finálovým bojem, který má začátek v 19:45 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.