• Novinky
  • Opavské béčko přistřihlo Orlům křídla a těší se na Tury

29. 10. 2023

Opavské béčko přistřihlo Orlům křídla a těší se na Tury

Ve velkém laufu se momentálně nachází basketbalisté opavské rezervy. Lídr první ligy naposledy úřadoval v Prostějově. Domácím Orlům dal stovku a vyhrál 114:94. V pátek čeká na Slezany prestižní duel se svitavskými Tury.

Na opavské palubovce se tak předvede hvězdné duo Marko – Slezák. „V pátek proti nám nastoupili prostějovští Orli, kteří se až krom vítězství v derby s Olomouci výsledkově trápí,“ započal své pozápasové ohlédnutí trenér opavské rezervy Kryštof Vlček.

„Utkání bylo hodně ofenzivně laděno. Už za poločas jsme dali osmašedesát bodů. Definitivně rozhodl nástup do druhého dějství, kdy jsme si vytvořili třicetibodový náskok,“ pokračoval opavský kouč. Bodově se prosadili všichni hráči opavského výběru, tedy až na Jáchyma Henzla, který se po necelých třech minutách nešťastně zranil. Svůj nejlepší bodový výkon v letošní sezóně zapsal Petr Lazecký a samozřejmě i další hráči měli zajímavé čísla. Jako například Kryštof Kavan, a to 21 bodů a 12 doskoků, Štěpán Pavelek měl 9 asistencí a 6 zisků. Kamil Vavrečka pak dal 5 trojek.

„V obraně děláme hodně chyb, na ty se zaměříme v týdnu. Chceme být na Svitavy co nejlépe připraveni,“ zakončil Kryštof Vlček.

BCM Orli Prostějov – BK Opava "B" 94:114 (25:29, 40:68, 68:93)

Body: A. Klepač 22, Nosek 17, Sabol 14, Kaštil 11, Müller 9, Slavík 9, Kalisz 8, Komárek 4 – Lazecký 24, Kavan 21, Vavrečka 15, Kadaňka 12, E. Myšák 9, Š. Kurečka 8, Motyčka 7, Pavelek 7, Štěpánek 6, Scholz 3, Arendarčík 2.

Rozhodčí: Kubiš – Vaníček. TH: 19/28:11/21. Trojky: 11:11. Doskoky: 31:43. Fauly: 21:22. Diváci: 65.