• BK Opava
  • Novinky
  • Opavské béčko těsně padlo v Litoměřicích, v neděli odveta ve Slezsku

  23. 03. 2024

Opavské béčko těsně padlo v Litoměřicích, v neděli odveta ve Slezsku

Sympatickým výkonem se prezentovalo opavské béčko ve čtvrtfinálovém duelu první ligy. Favorizovaným Litoměřicím Slezané pořádně komplikovali život. Zápas se nakonec rozhodoval v koncovce. V ní byl šťastnější Slavoj a vyhrál 77:71. Odveta je na programu v Opavě už v neděli.

„Nečekal nás lehký zápas. Nastoupil proti nám soupeř, který se opírá o kluky, kteří KNBL hrají, nebo hráli, jako například Grunt,“ hovořil směrem z zápasu trenér opavského béčka Kryštof Vlček. „V prvních pěti minutách jsme se trápili v útoku. Celkově se nehrál moc koukatelný basketbal. Ovšem v dalším průběhu se obraz hry změnil. Oba týmy se rozstřílely a diváci si přišli na své,“ podotkl kouč hostujícího výběru. V poločase vedli domácí 46:43.

„Zjistili jsme, že v Litoměřicích se dá hrát. Bohužel jsme měli problémy s fauly, a to hlavně oba naši pivoti. Přijeli jsme k zápasu pouze v devíti lidech, a to nás potrestalo,“ mrzelo Kryštofa Vlčka. Domácí se pokusili o trhák. Ten zabrzdil dvěma trojkami Henzl. „Dvě minuty před koncem jsme udělali nešťastnou ztrátu. Domácí dali jednoduchý koš, a to je uklidnilo,“ pokračoval trenér.

Slavoj táhl Karlovským autor osmadvaceti bodů. „Hrál chytře, nenašli jsme na něj zbraň. Společně s ústeckým Maděrou hráli čtyřicet minut,“ zvedl prst Kryštof Vlček. „Ze zápasu mám dobrý pocit, hrálo se před skvělou diváckou kulisou. Pokud budeme takto hrát v nedělní odvetě, nejsme bez šance,“ zakončil Kryštof Vlček.

Nedělní zápas v Opavě začíná v 15.30.

 

Slavoj BK Litoměřice - BK Opava B 77:71 (19:22, 46:43, 60:58)

Body: Karlovský 28, Haiblík 19, Grunt 14, Rozsypal 6, Maděra 4, Dvořák 3, Zajíc 3 - Kavan 17, Henzl 16, Lazecký 10, Štěpánek 8, Motyčka 7, E. Myšák 6, Pavelek 5, Scholz 2.

Rozhodčí: Vošáhlík, Pazourek, Neumann. TH: 18/14:23/14. Trojky: 3:7. Doskoky: 56:36. Fauly: 17:20. Diváci: 248. Stav série: 1:0.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.