• Novinky
  • Opavské béčko zvládlo drama ve Zlíně a v tabulce je druhé

18. 12. 2023

Opavské béčko zvládlo drama ve Zlíně a v tabulce je druhé

Přetěžkou bitvu odehráli basketbalisté opavského béčka ve Zlíně. Výborně rozehraný zápas se nakonec proměnil v drama. Koncovku naštěstí Slezané zvládli. Podařilo se jim vyhrát 90:88 a v tabulce jim patří druhá příčka.

Opavský tým vedl z pozice hlavního kouče Kamil Ihring, neboť hlavní trenér Kryštof Vlček byl po operačním zákroku, a utkání tak sledoval pouze jako divák přímého přenosu. „Do utkání nastoupili kluci velmi sebevědomě, hráli dobře kolektivně a měli dobrou úspěšnost trojek,“ chválil tým Kryštof Vlček. „Vyšel nám nástup do druhého poločasu. V jednu chvíli jsme drželi osmnáctibodový náskok,“ chválil trenér.

Ševci se ale nepoložili. Jejich zkušený tým začal náskok stahovat. Aktivní v tomto směru byl Nehoda. Vítr z plachet vzal domácím nejlepší hráč Opavy Šimon Kurečka, který trefil trojku s klaksonem, když se prosadil z vlastní poloviny hřiště. „Vedli jsme o jedenáct bodů, vyhráno jsme ale zdaleka neměli. V poslední čtvrtině se ukázala zkušenost Zlína a problémy našich rozehrávačů s fauly. Domácí Dedek dával těžké trojky a koncovka byla vyrovnaná. V ní mohl trefit domácím výhru Dedek. Naštěstí ale minul a my jsme zaslouženě vyhráli,“ zakončil hodnocení Kryštof Vlček.

FASTAV Zlín - BK Opava B 88:90 (16:20, 38:47, 59:70)

Body: Nehoda 20, Dedek 18, Šmíd 16, Jedovnický 7, Vošlajer 7, Krutílek 6, Nádeníček 6, Szarowski 5, Plešingr 3 – Š. Kurečka 23, Štěpánek 6, Henzl 10, Scholz 10, E. Myšák 9, Lazecký 8, Kadaňka 4, Pavelek 4, Dubový 3, Vavrečka 3.

Rozhodčí: Zatloukal, Zavřel. TH: 28/22:15/12. Trojky: 10:14. Doskoky: 43:35. Fauly: 18:22. Diváci: 73.