20. 03. 2024

Opavské céčko otočilo zápas s Karvinou

Po zvládnutém derby si basketbalisté opavského céčka připsali další vítězství. Na domácí palubovce porazili rezervu Sokolu Karviná 68:63. Nutno říci, že výhra se nerodila vůbec lehce.

„Soupeř nastoupil jen s osmi hráči, navíc bez dvou kluků z áčka, kteří režírovali naši prohru o jednadvacet bodů v posledním vzájemném duelu,“ řekl opavský trenér Kamil Ihring.

„V úvodní čtvrtině jsme se hledali, mysleli jsme si, že to půjde samo. Karviná ale hrála bez zábran a po prvním hracím období vedla 19:4,“ kroutil hlavou trenér BK Opava. Domácí se dokázali naštěstí v dalším průběhu zvednout. „Do druhé čtvrtky jsme nastoupili více koncentrovaní, začali jsme více běhat a manko se nám podařilo dohnat,“ byl rád Kamil Ihring a pokračoval: „V třetím dějství se oba týmy hlídaly a výsledkem byl remízový stav. Do do čtvrté čtvrtině jsme vlétli a bylo z toho vedení o 13 bodů, hosté se nechtěli vzdát, bojovali, ale na více jak přiblížení šesti bodů již neměli síly.“

 

BK Opava "C" - TJ Sokol Karviná "B" 68:63 (4:19, 26:28, 47:47)

Body Opavy: Czudek 23, Žídek 15, Robin Klapetek 13, Fládr 10, René Klapetek 3, Arleth, Pierník 2, Klepek, Křesťan, Rajčan, Sosna, Štěnička.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.