29. 04. 2017

Opavské čtvrtfinálové statistiky

Postup do semifinále KNBL byl sice kolektivním dílem, ale neuškodí podívat se i na některé individuální statistiky.

Postup do semifinále KNBL byl sice kolektivním dílem, ale neuškodí podívat se i na některé individuální statistiky.

Nejlepšími opavskými střelci byli dva ústřední rozehrávači. Kuba Šiřina měl střelecký průměr ve čtvrtfinále 15.8 bodu, i Radovan Kouřil se v průměru dostal přes deset bodů (11.0). Na pomyslné třetí příčce se umístil Martin Gniadek (7.6 bodu na zápas), který odehrál jen pět utkání a v tom pátém měl již zdravotní problémy.

Doskok je celou sezónu naše slabina, takže v tomto směru se velká čísla očekávat nedají. Nakonec byl nejlépe doskakujícím hráčem Viktor Cvek (4.7 doskoku na zápas), hlavně zásluhou 10 doskoků ve čtvrtfinále číslo 6. S průměrem 3.6 byl za ním přes výše uvedené problémy Martin Gniadek.

V asistencích nebyl tentokrát nejlepším náš kapitán Jakub Šiřina (2.8 asistence na zápas). S průměrem 3.2 ho totiž předčil jeho mladý kolega Radovan Kouřil. Třetím nejlépe asistujícím hráčem byl Radim Klečka, který s výjimkou zápasu č. 2 zaznamenal v každém utkání dvě asistence.

Tolik tedy ve stručnosti pár statistických údajů. Nejdůležitější samozřejmě nejsou individuální výkony, ale výsledek týmu. A tím byl tentokrát postup do semifinále a prodloužení opavské basketbalové sezóny!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.