30. 05. 2022

Opavské finálové statistiky

Ligové stříbro skončilo opět v Opavě, pojďme se s odstupem podívat na pár statistických dat

Nejlepším střelcem byl Kuba Šiřina, který ve čtyřech zápasech zaznamenal 46 bodů (průměr na zápas 11.5). Hned za ním se umístil Larry Jurečka, který ve třech utkáních přidal 34 bodů (11.3). Třetím nejúspěšnějším střelcem pak byl Mattias Markusson s 43 body (10.8).

Matty ovšem suverénně vládl na doskoku, když měl celkem 43 doskoků (průměr 10.8). Kuba Slavík přidal 21 doskoků (5.3), Larry Jurečka pak ve třech zápasech 11 (průměr 3.7), Filip Zbránek ve čtyřech vystoupeních 13 (3.3).

Asistence pochopitelně ovládl nezničitelný Kuba Šiřina (celkem 21, průměr na zápas 5.3). Nejvíce mu vypomáhali Martin Gniadek (3.5), Larry Jurečka (3.0) a Kuba Slavík (2.8).

Nejužitečnějším hráčem, tedy alepoň podle keoficientu, byl Matty Markusson s průměrem 20.3. Za ním se seřadili Luděk Jurečka (13.0), Jakub Slavík (12.0), Kuba Šiřina (9.5) a Filip Zbránek (9.3). Všichni se ale shodneme na tom, že jedním z hlavních strůjců našeho úspěchu byl kapitán Jakub Šiřina, který ve finálových zápasech strávil v každém z nich na palubovce skoro 32 minut. 

Jak jsou statistiky ošidné lze doložit na trojkové střelbě. Podle nich byl naším nejúspěšnějším střelcem z perimetru Mattias Markusson, který proměnil 75 % svých pokusů, byly ovšem pouze 4. Ale to je již pouze malá kuriozitka na závěr.

Bez ohledu na statistiky měli na opavském medailovém úspěchu svůj nesmazatelný podíl všichni, od hráčů přes trenéry až po maséry a vedení klubu. Nelze zapomenout ani na skvělé diváky, kteří povzbuzovali svůj tým i na zápsech v Nymburku, dvakrát vyprodali opavskou halu a přispěli k tomu, že ligové finále mělo důstojný průběh.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.