11. 05. 2017

Opavské semifinálové statistiky

Obě semifinálové série jsou u konce, Kooperativa NBL 2016/17 vyvrcholí přímými boji o medailová umístění.

Obě semifinálové série jsou u konce, Kooperativa NBL 2016/17 vyvrcholí přímými boji o medailová umístění. Pojďme se ve stručnosti podívat na statistiky opavských basketbalistů v pěti zápasech semifinále s Nymburkem.

Nejlepším střelcem se stal pro někoho možná překvapivě Vašek Bujnoch, který v pěti zápasech zaznamenal 49 bodů, což je v průměru 9.8 bodu na zápas. V počtu bodů je na druhém místě kapitán Kuba Šiřina se 43 body (průměr 8.6 bodu), ale protože Radim Klečka nezasáhl do zápasu č. 5, předstihl "Šířu" s průměrem 9.5 bodu na zápas (celkem 38 bodů). 42 bodů pak v semifinále nastřílel Radovan Kouřil.

Že Václavu Bujnochovi semifinálová klání sedla je vidět i z toho, že i na doskoku byl při neúčasti Martina Gniadka z Opavy nejlepší. Připsal si celkem 22 doskoků, což je průměr 4.4 doskoku na zápas. S jedenadvaceti doskoky za ním jen nepatrně zaostal Mirek Kvapil, 20 doskoků zaznamenala trojice Viktor Cvek, Filip Zbránek a Jakub Blažek. Asistence mají jasného lídra v Jakubu Šiřinovi, který má průměr rovných 5 finálních přihrávek za zápas. Náš kapitán byl také nejvytěžovanějším opavským hráčem, když na palubivce strávil v průměru 31 minut.

Nyní tedy na naše kluky čekají dva zápasy o bronz. Ten první se uskuteční v Opavě již v úterý 16.5.2017 od 18:00 hod., odveta v Pardubicích je zatím naplánována na pondělí 22.5. se začátkem 19:20 hod. Důvodem trochu netradičního termínu je přenos České televize. Finále mezi Děčínem a Nymburkem se hrají vždy o den později, tedy ve středu 17.5.  v Děčíně a v úterý 23.5. v Nymburku.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.