15. 04. 2019

Opavské statistiky před play off

Statistiky béčka jsme již probrali, teď se v krátkosti podívejme, jak si vedli v základu a nadstavbě hráči našeho áčka.

Statistiky béčka jsme již probrali, teď se v krátkosti podívejme, jak si vedli v základu a nadstavbě hráči našeho áčka.

Dlouhá náročná sezóna a s tím související zdravotní problémy se podepsaly na tom, že ani jeden opavský basketbalista neodehrál plný počet 36 zápasů. Nejblíže k tomu měl Radovan Kouřil, který chyběl v jediném utkání, 33 zápasů si zapsali Honza Švandrlík a Radim Klečka.

Střelecky byl v absolutním čísle nejúspěšnější Radim Klečka (390 bodů) před Radkem Kouřilem (369 bodů) a Kubou Šiřinou (333). Podíváme-li se na zápasové průměry, pak byl nejlepší Jakub Šiřina (12.8 bodu na zápas), následovaný Vaškem Bujnochem (12.2) a Radimem Klečkou (11.8).

Na doskoku kraloval Mirek Kvapil (6.0 doskoku na zápas), těsně následovaný dvojicí Václav Bujnoch a Martin Gniadek, kteří zaznamenali průměry 5.8 doskoku na zápas. Martin Gniadek přidal celkem 17 bloků, Míra Kvapil 10 a Honza Švandrlík 9. 

V asistencích byl před Jakubem Šiřinou (3.8 asistence na zápas) tentokrát úspěšnější Radek Kouřil, který měl v průměru v každém zápase 5.9 finálních přihrávek a byl šestým nejlepším nahrávačem KNBL. Třetí v této činnosti byl v Opavě Radim Klečka (3.2).

Nejužitečnějším hráčem Czudkova týmu byl Václav Bujnoch, který dosáhl na průměrný rating 14.5, za ním byli s ratingem 13.0 Kuba Šiřina a Martin Gniadek. Vašek Bujnoch, stejně jako Radek Kouřil, si 4x připsali double-double, dvakrát bylo toto individuální ocenění u jmen Martin Gniadek a Mirek Kvapil.

Tolik ve stručnosti pár statistických údajů, které ale nepostihují kolektivní výkon opavského týmu a není z nich vidět ani "černá práce" v obraně, ve které podle mého názoru zaslouží velkou pochvalu také Rosťa Dragoun a Filip Zbránek.

To vše je ale už minulostí a teď začnou boje o všechno. Naši kluci do nich jdou ze 6. místa a začínají v sobotu 20.4. v Děčíně. Věřme, že čtvrtfinále nebude v tomto ročníku Kooperativa NBL jejich poslední štací.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.