• BK Opava
  • Novinky
  • Opavské třináctky se připravují na Národní finále. Porazily Prostějov

  19. 01. 2024

Opavské třináctky se připravují na Národní finále. Porazily Prostějov

Na basketbalisty opavské třináctky čeká první kvalifikační turnaj o účast v Národním finále. Slezané neponechávají nic náhodě a na vrchol sezony se poctivě připravují.

Naposledy vyhráli přípravný duel v Prostějově, kde domácí Hanáky porazili 65:29. „V rámci přípravy na první kvalifikační turnaj o Národní finále jsme vyjeli k přípravnému utkání do Prostějova, který si ho zahrál v loňské sezoně,“ poznamenal trenér BK Opava Jiří Štěpánek. Byť šlo o přípravu, tak opavští kluci zápas poctivě odmakali. „Už před zápasem jsem kluky nabádal, že jsme nejeli na výlet, a i kdybychom prohrávali, že to pro nás má být zkouška a máme do toho dát všechno,“ komentoval mladý trenér samotný zápas.

„Začali jsme velmi pozitivně, kdy jsme soupeře trápili celoplošnou obranou a pomalu jej nenechali ani vyhodit. Po první čtvrtině (10:10) jsem chválil nasazení a hru, ale řekl jsem, že stále můžeme víc. Druhá pětice pokračovala v agresivní obraně a přidala krásné rychlé protiútoky, soupeři jsme hru rychle znechutili a šli do trháku. Celý zápas se poté nesl ve stejném duchu, běhali jsme, tvrdě bránili, krásně přihrávali a hráli pěkný nesobecký minižákovský basket,“ pochvaloval si Jiří Štěpánek a dodal: „Ač se může zdát, že jsme utkání suše vyhráli, nebylo to zdaleka tak jednoduché střetnutí a bylo pro nás perfektní přípravou. Největšími pozitivy hodnotím rychlou nesobeckou hru, agresivní obranu a bojovnost s chutí.“

Už v úterý jeho tým prověří holky U15 z Basketu Opava a následně opavská čtrnáctka.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.