• BK Opava
  • Novinky
  • Opavský kouč Petr Czudek chválil fanoušky a mrzely ho zbytečné ztráty

  13. 12. 2023

Opavský kouč Petr Czudek chválil fanoušky a mrzely ho zbytečné ztráty

Nebylo to úplně špatné. Opavští basketbalisté drželi s litevským Rytasem skoro tři čtvrtiny krok. Těsně po přestávce dokonce soupeřovo vedení stáhli na dva body.

Bohužel nakonec favorit zabral a ze slezské metropole si odvezl vítězství 95:75. „Vyhráli fanoušci, ti byli na jedničku,“ řekl po utkání opavský trenér Petr Czudek. Jeho tým měl v utkání světlé momenty. „Klukům nemohu upřít snahu. V naší hře byly ale stupidní ztráty, které nás sráží,“ přiznal zkušený kouč. Tento okamžik přišel na začátku druhého poločasu, kdy se Slezané dotáhli na dva body. „Byla to velká škoda. Dotáhli jsme se na dva body. Pak ale vyrobíme hloupé věci. Nechali jsme Rytas odskočit a uklidnit ho,“ mrzelo Petra Czudka.

Litevský tým dokázal každou chybu Slezanů potrestat, a to mu ještě tolik nešly trestné hody. „Mohli jsme mít daleko více zodpovědnosti. Dělali jsme chyby, které by se stávat neměly. Soupeř má kvalitu, všechno trestá,“ pokračoval v hodnocení zápasu trenér BK Opava.

Opavští propadli totálně na doskoku. „Všechny čtvrtiny jsme prohráli. Hlavně jednatřicet útočných doskoků je průser. Udělali jsme rekord v Lize mistrů, na který nemůžeme být pyšní. Je to pro nás zrcadlo, že musíme více pracovat. Nestačí jen odstavit hráče ale také více se porvat. Není to otázka pivotů, ale celé pětky,“ zakončil Petr Czudek.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.