• BK Opava
  • Novinky
  • Opavských kluků mi bylo líto, doufal jsem v medaili, řekl Ivan Trojan

  10. 06. 2024

Opavských kluků mi bylo líto, doufal jsem v medaili, řekl Ivan Trojan

V nedávno skončené sezoně si populární herec Ivan Trojan střihl i jedno utkání v barvách basketbalové Opavy. Nyní se velký kamarád naše kouče Petra Czudka do Slezska vrátil. Na stadionu Slezského FC Opava kapitánoval Real TOP Praha v charitativním duelu proti výběru Opavských osobností.

„Jsem kmenovým hráčem Realu TOP Praha už od jeho vzniku. Hráváme zápasy, bavíme diváky a vybíráme peníze na charitu. Jsem rád, že jsme se představili tady v Opavě, a to proti místním legendám,“ poznamenal Ivan Trojan.

Za Opavu vyběhl v červeném dresu i hercův kamarád Petr Czudek. „Petr je můj úhlavní kamarád a je vidět, že je to basketbalista, ve fotbale není tak stěžejním hráčem,“ pousmál se devětapadesátiletý herec, který Real TOP Praha přivedl na trávník s kapitánskou páskou na ruce. Během zápasu předvedl, že ani fotbalový míč mu není cizí. „Není to ale ono. Jsem nějaký pochroumaný, tahá mě sval,“ omlouval svůj výkon.

Ivan Trojan se vrátil také k nedávno skončené basketbalové sezoně. Přece jenom náš BK má hluboko v srdci. „Bylo mi hodně líto, že kluci vypadli už ve čtvrtfinále. Bylo mi líto hráčů i fanoušků. Myslím si, že kluci to nezvládli v hlavách, začali pochybovat, což se nakonec projevilo do konečného výsledku,“ míní Ivan Trojan.

Ke kabině má hodně blízko, sám byl během sezony součástí opavského týmu. „Tak nějak ve skrytu duše jsem doufal, že by z toho jednoho mého startu mohla být medaile,“ přiznal držitel Českého lva. „Mrzí mě, že se klukům play-off nepovedlo. Docela jsem to protrpěl,“ řekl ještě Ivan Trojan. Krátce se ještě vrátil k události z konce kalendářního roku, kdy si splnil sen a nastoupil za Opavu v ligovém utkání proti Písku. „Jsem opravdu šťastný, že jsme s Petrem a klubem tuhle šílenost uskutečnili. Bylo to velké. I paní na benzince, dvě stě kilometrů od Opavy, mi říkala, že se koukala. Stejně tak paní z řeznictví. Když si vzpomenu na to přeplněnou halu, tak mi naskakuje husí kůže,“ prozradil Ivan Trojan a dodal: „Už se těším na novou sezonu, pevně věřím, že kluci v ní dopadnou lépe. Budu jim hodně fandit.“

Foto: Deník – Petr Widenka

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.