16. 09. 2021

Opavští basketbalisté do Ligy mistrů neproniknou

Bohužel v bulharské Sofii opavským basketbalistům pšenka nekvetla. Ukrajinský mistr BC Prometey zvládl semifinálový duel předkola lépe a zvítězil 100:78.

„Soupeř vstoupil do utkání koncentrovaně. Vytvořil si dvacetibodový náskok, padalo mu to i z dálky,“ hodnotil utkání trenér Opavy Petr Czudek.

V ukrajinském týmu hráli prim D'Angelo Harrison a Sean Evans, kteří zaznamenali třiapadesát bodů. „Oba jsou rozdílovými hráči,“ uznal šéf opavské lavičky. Opava měla ve hře světlé momenty. „Když proti nám nastoupili ukrajinští hráči, dokázali jsme být i lepším týmem,“ těšilo opavského kouče. „Těší mě, že kluci bojovali až dokonce,“ doplnil.

Opavský výběr sice s ukrajinským mistrem vypadl, ale v pohárové Evropě bude působit. Na Slezany čeká skupinová část FIBA Europe Cupu. „Pokud se chceme posunout dál, musíme se měřit s evropskými týmy. Základem je hrát evropský pohár,“ zdůraznil Petr Czudek. Hned po utkání čekala na opavský výběr večeře a cesta domů do Slezska.

 

BK Opava – BC Prometey 78:100 (13:33, 42:57, 62:81)

Body: Šiřina 15, Zbránek, Markusson po 12, Slavík 9, Gniadek 8, Jurečka 7, Švandrlík 6, Klečka 5, Kvapil, Kouřil po 2 - Harrison 33, Evans 20, Dowe 13, Belikov 10, Stephnes, Lukashovs p 6, Petrov 5, Sydorov 4, Campbell 3.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel čtyř mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.