• BK Opava
  • Novinky
  • Opavští basketbalisté jsou v semifinále! USK v Opavě padlo

  26. 04. 2017

Opavští basketbalisté jsou v semifinále! USK v Opavě padlo

Napínavá čtvrtfinálová série Kooperativy NBL mezi opavskými basketbalisty a USK Praha je u konce.

Napínavá čtvrtfinálová série Kooperativy NBL mezi opavskými basketbalisty a USK Praha je u konce. Domácí v útrobách své víceúčelové haly dokázali zvítězit 73:68, celou sérii vyhráli 4:2 a postoupili do semifinále. V další fázi play-off je však čeká nejtěžší možný soupeř – mistrovský Nymburk. Svěřenci trenéra Petra Czudka se na nymburské půdě představí během příštího úterka a středy.

Středa 26. dubna 2017 byla pro opavský sport doslova dnem zaslíbeným. Po fotbalistech Slezského FC, kteří senzačně zvítězili v Mladé Boleslavi a postoupili do finále MOL Cupu, se velký počin podařil také naším basketbalistům. Od začátku bylo jasně vidět, že jak Opava tak Pražané si nic nedarují. Bojovalo se doslova o každý metr, skóre se často přelévalo a k vidění byly vynikající basketbalové výkony. Ani jeden z celků nepřipustil, aby se ten druhý ve skóre trhl. Nakonec se to naštěstí povedlo domácím. V nebývale dramatickém závěru se ukázalo, kdo má větší nervy a také zkušenosti s podobnými utkáními. Naštěstí to byla Opava, která v samém závěru pražskému výběru odskočila a oslavila vítězství.

Ke stěžejním hráčům na hřišti bezesporu patřili rozehrávači Jakub Šiřina s Radovanem Kouřilem. První z nich na konci ukrotil emoce a proměnil veledůležité šestky, druhý pak výborně fungoval jako jeho zástup. Když Kuba nemohl, Radek přišel na palubovku a významným způsobem dokázal hru oživit. „Rozhodovaly maličkosti, doskok, nějaké ztráty, z nichž jsme dali lehké koše. Konečně jsme se v koncovce dostali také k nějakým lehčím otevřenějším střelám. V první půli se nám těžko hledaly. Důležitá byla i zkušenost a rozvážnost v koncovce,“ poznamenal jeden z nejlepších basketbalistů na palubovce Radovan Kouřil, který si celkově připsal osmnáct bodů.

V závěru byla celá hala na nohou. Více než osmnáct stovek diváků bylo pro eskadru trenéra Petra Czudka dalším hráčem na palubovce. „Diváci předvedli naprosto neskutečný výkon a pro mě bylo velkou radostí před nimi hrát,“ pochvaloval si rozehrávač, o němž Petr Czudek po utkání prozradil, že se pro podobné zápasy snad musel narodit. Atmosféru a výkon našeho celku ocenil také kouč USK Mirsad Alilović.

BK Opava - USK Praha 73:68 (19:18, 30:33, 52:49)

Body: Šiřina 19, Kouřil 18, Bujnoch 13, Blažek 10, Cvek 7, Klečka 4, Zbránek 2 – Madsen 15, Bohačík a Šafarčík 13, Primorac 11, Feštr 7, Mareš 4, Křivánek a Grunt 2, Štěrba 1. Rozhodčí: Vyklický, Dolínek, Vondráček. Fauly: 18:23. TH: 22/24:8/18. Dvojky: 18/44:18/28. Trojky: 5/15:8/26. Doskoky: 26:32. 5 chyb: 32. Zbránek, 36. Klečka – 35. Bohačík. Nejlepší hráč: Václav Bujnoch. Diváci: 1828.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.