20. 02. 2016

Opavští basketbalisté prohráli v derby

V dalším kole Kooperativy NBL se konalo velké regionální derby. Naši basketbalisté zajížděli na halu ostravského Tatranu.

V dalším kole Kooperativy NBL se konalo velké regionální derby. Naši basketbalisté zajížděli na halu ostravského Tatranu. Utkání bylo magnetem pro diváky, kterých přišlo 1200. Někteří z nich dokonce vítězství domácích v poměru 95:84 museli přihlížet vestoje zpoza košů.

Hostující výběr chtěl přerušit vítěznou sérii Ostravy, která čítala pět po sobě jdoucích výher. A nezačal vůbec špatně. Netrvalo dlouho a svěřenci trenéra Petra Czudka se ujali vedení 9:2. Bratčenkov sice poté vyrovnal na 9:9, čímž odstartoval přetahovanou o průběžné vedení. Utkání mělo všechno, co správné derby mít má. Tedy fantastickou diváckou kulisu, maximální nasazení všech hráčů na palubovce a vyhecovanost. Basketbalisté se zkrátka rvali o každý balon. První čtvrtku díky přesnému Bohačíkově pokusu za dva vyhráli Ostravští 22:20.

Ve druhém dějství byl vidět zejména Viktor Cvek, jemuž se výborně dařilo při střelách ze hry i na šestkách. Pomalu ale jistě se ovšem začali rozjíždět cizinci v ostravských řadách. A to hlavně lednová posila v podobě Srba Luky Igrutinoviče, kterému skvěle sekundoval Garret Kerr. Přesto před ukončením první půle platil stav 43:41.

Nástup do třetí periody měli Opavané famózní. Cvek s Lyčkou rychle zajistili vedení 48:43 a domácí kouč Dušan Medvecký si raději vzal time-out. Tento impuls jeho družinu nakopl. Především díky vynikajícně hrajícímu Igrutinovičovi, jenž v tomto utkání mimochodem zaznamenal úctyhodných třicet bodů, Ostrava soupeři odskočila ve skóre. Před poslední částí vedla 67:59. Přestože hostující výběr nechal na palubovce všechno a v závěru Šiřina domácím hráčům několikrát vzal míč a skóroval, Ostravané svou vítěznou šňůru natáhli a zvítězili 95:84. „Pěkné derby se špatným výsledkem pro nás. Lišilo se od toho předchozího, které jsme v Ostravě sehráli. Tehdy jsme si vedli dobře v obraně, hůře pak v útoku. Dneska to bylo obráceně. Bohužel jsme nenašli recept na Igrutinoviče, který si dělal, co chtěl. Byl hlavní strůjce vítězství. Měli jsme problém s využíváním faulů. Využívali jsme je tam, kde neměli. Mezi námi a domácími byl rozdíl šestadvaceti trestných hodů, to se prakticky nedá vyhrát. Klukům nemůžu upřít bojovnost, ale dneska vyhrál lepší tým, jímž byla Ostrava,“ komentoval opavský kouč Petr Czudek.

NH Ostrava – BK Opava 95:84 (22:20, 43:41, 67:59)

Body: Igrutinovič 30, Kerr 22, Číž 15, Bratčenkov a Oluić 11, Bohačík 6 – Šiřina 18, Blažek 17, Cvek 15, Zbránek 11, Lyčka 9, Vlček a Kramný 6, Jurečka 2. Fauly: 19:29. TH: 29/36:8/10. Dvojky: 24/39:20/37. Trojky: 6/19:12/26. Doskoky: 36:24. Rozhodčí: Hruša, Vondráček a Kapl. Diváků: 1200. Nejlepší hráč: Luka Igrutinovič

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.