• BK Opava
  • Novinky
  • Opavští basketbalisté si zapívali koledy a pokřtili kalendář

  14. 12. 2023

Opavští basketbalisté si zapívali koledy a pokřtili kalendář

Opavský basketbalový tým není akční jen na palubovce. Ve středu se kluci představili na Dolním náměstí, kde si pod taktovkou sbormistra Karla Kostery zazpívali koledy. Na akci, kterou pořádal Deník došlo i ke křtu basketbalového kalendáře pro rok 2024.

Basketbalový klub reprezentovali ředitel Radim Vysocký, trenér Petr Czudek, asistent kouč David Zach, masér Tomáš Roman, manažer sociálních sítí Dominik Janoš, Lumír Sedláček, dále hráči: Jakub Slavík, Jan Švandrlík, Jakub Mokráň, Radovan Kouřil, Šimon Puršl, Radek Farský a Marques Townes. „Minule jsem vynechal. O to více jsem si to nyní užil,“ pousmál se rozehrávač BK Opava Radovan Kouřil.

„Byla to pro mě velmi radostná atmosféra lidí z Opavy. Poprvé v životě jsem poznal, co je to zpívání vánočních koled. Jsem moc rád, že mě kluci z týmu vzali sebou. Nyní už pracuji na tom, abych se naučil pár českých slovíček,“ svěřil se opavský rozehrávač Marques Townes.

Součástí opavského Česko zpívá koledy byl i doprovodný program v podobě křtu kalendáře BK Opava pro rok 2024, který se na místě už také rovnou prodával. Kdo nákup nestihl, bude mít příležitost si kalendář pořídit ve fanshopu BK Opava při domácích utkáních opavského týmu.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.