08. 02. 2019

Opavští hráči ve světle statistik BCL

Skončila základní část Ligy mistrů a pro Opavu i její působení v této soutěži.

Skončila základní část Ligy mistrů a pro Opavu i její působení v této soutěži.

Podrobné rozbory účasti a její přínos pro opavský basketbal nechme na povolanější. My se teď podíváme na statistiky této druhé nejvyšší klubové soutěže Evropy z hlediska našich basketbalistů.

Tristní zdravotní situace opavského celku se promítla nejen ve výsledcích, ale i v tom, že plný počet 14 zápasů odehráli pouze dva opavští basketbalisté. Byli to Luděk Jurečka a Honza Švandrlík. Jeden zápas vynechal Radovan Kouřil, dvě absence pak zaznamenali Kuba Šiřina, Radim Klečka a Mirek Kvapil. Celkem se na palubovkách Ligy mistrů objevilo 14 opavských hráčů.

Nejúspěšnějším střelcem byl s průměrem 13.0 bodu na zápas Vašek Bujnoch, který ale odehrál pouze 6 utkání, takže se v celkovém hodnocení BCL neobjevuje. Celkově nejvíce bodů pak nasázel Radim Klečka - celkem 142. Nejvyšší průměr měl v BCL Khalif Wyatt z Holonu (18.9) před Vince Hunterem z AEK (18.7), Radim Klečka s průměrem 11.8 byl v hodnocení 59.

V průměru měl nejvíce doskoků na zápas opět Vašek Bujnoch (6.2), Mirek Kvapil zaznamenal 4.8 a Jan Švandrlík 4.4 doskoku na zápas. Celkově nasbíral nejvíce doskoků Honza Švandrlík - 62. V BCL vládl na doskoku Babacar Toure (Fribourg) s průměrem 13.3 doskoku na zápas, Mirek Kvapil figuruje na 69. místě. 

Nejvíce asistencí nasbírali celkem pochopitelně Radek Kouřil (v průměru 4.8) a Kuba Šiřina (4.5). Celkově měl nejvíce asistencí na kontě Radovan Kouřil - 62. A opět pro srovnání: nejlepší průměr v asistencích měl Kamil Laczinski (Wloclavek) - 7.8. Radek Kouřil skončil na 20. místě.  

Co se týče užitečnosti, nasbíral nejvíce kladných bodů Mirek Kvapil (120), na rovnou stovku se dostal Radim Klečka a těsně pod ní skončil s 98 body Jan Švandrlík. Pokud jde o průměr, tak opět byl na tom nejlépe Vašek Bujnoch (14.7). Nejužitečnějším hráčem základní části BCL pak byl Vince Hunter (AEK), který měl průměr ratingu 23.6, nejlepší hodnocený opavský hráč Mirek Kvapil je s průměrem 10.0 na 130. příčce.

Tolik tedy pár statistických údajů. Celkově skončili naši kluci ve skupině B poslední s bilancí 2 - 12. Hůře na tom je pouze slovinský celek Petrol Olimpija, který ve skupině D zaznamenal jedinou výhru.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.