• BK Opava
  • Novinky
  • Opavští kadeti hlásí splněno! Vítězství nad Brnem přineslo záchranu extraligy

  04. 05. 2024

Opavští kadeti hlásí splněno! Vítězství nad Brnem přineslo záchranu extraligy

Zápas o všechno dopadl dobře! Opavští kadeti v klíčové bitvě skupiny o záchranu porazili brněnské Tygry 66:58. V praxi to znamená, že Slezané se vyhnuli baráži a nedělní duel s Plzní bude posledním v této sezoně.

„Oba týmy moc dobře věděly, co je v hře. Úvod i konec zápasu byl nervózní,“ řekl trenér opavské sedmnáctky David Zach.

První čtvrtina skončila vítězství Slezanů 13:9. „Začali jsme disciplinovaně, dobře jsme se drželi game plánu. V útoku to nebyly žně, na každý koš jsme se nadřeli, o to více jsme si každého bodu vážili,“ přiznal trenér opavských kadetů.

Utkání se neslo ve vyrovnaném duchu. „Klíčový byl útočný doskok. Měli jsme třicet útočných doskoků, z toho pramenily naše druhé a třetí šance. Tomáš Durczok měl sám patnáct útočných doskoků, což je luxusní číslo. Navíc jsme si pomohli zónovou obranou, ta nám fungovala,“ pochvaloval si David Zach.

Oba soupeři dřeli do posledních vteřin. „Závěr byl nervózní, ale zvládli jsme ho,“ vydechl si trenér. „Spadl mi obrovský balvan ze srdce. Myslím si, že tato rána byla slyšet až na Sádrák," usmál se David Zach.

V neděli čeká Opavu utkání s Plzní. Začátek tohoto střetnutí je naplánován na desátou hodinu. „Byť už je rozhodnuto, našim jasným cílem je poslední zápas sezony vyhrát,“ zakončil David Zach.

 

BK Opava U17 - Tygři Brno 66:58 (13:9, 31:19, 46:33)

Body: Harazin 16, Barčák 12, Gronský 11, Warisch 8, Durczok 7, Bindr 5, Kašpárek 4, Salva 3 - Dvořák 15, Radouš 10, Kalinay 9, Balog 8, Ngombele 5, Nohel 5, Švec 4, Dvořák 2.

Rozhodčí: Hecl, Fanta. TH: 32/16:25/13. Trojky: 2:3. Doskoky: 73:54. Fauly: 23:23. Diváci: 77.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.