19. 01. 2016

Opavští žáci na výjezdu v Nymburku

Zajímavý výjezd mají za sebou opavští basketbalisté věkové kategorie U 11.

Zajímavý výjezd mají za sebou opavští basketbalisté věkové kategorie U 11. Při návštěvě Nymburka dokázali porazit stejně starý domácí tým šestkou v poslední vteřině 55:54, následně zhlédli zápas VTB ligy mezi Nymburkem a Nižným Novgorodem.

Za výletem Slezanů stál ještě loni hráč Opavy Ladislav Sokolovský. „Láďovi patří velký dík. Pomohl nám domluvit pro kluky skvělé podmínky včetně oběda a regenerace na stejné úrovní, jak to běžně zažívají hráči prvního týmu Nymburka,“ řekl opavský trenér Kamil Vajda. „Přišel se s námi i pozdravit. Zápas VTB ligy proti Nižnému Novgorodu byl pak třešničkou na dortu. Super atmosféra téměř plné haly, maskot, který dováděl s dětmi i během zápasu a neodmítl jediné focení, domácí nakonec vyhráli. Lépe to dopadnout snad ani nemohlo. Nikomu nakonec nevadilo ani brzké vstávání, ani návrat v nočních hodinách,“ pochvaloval si trenér opavských mládežníků.  „Za to, že jsme mohli vyrazit autobusem, je třeba poděkovat našemu klubu, protože bez jeho přispění a podpory by tuto cestu nebylo možné zrealizovat,“ dodal Kamil Vajda, který vyzdvihl i přístup rodičů.

V Nymburce se představili: Eda Myšák, Jáchym Henzl, Maty Kramoliš, Kiki Svoboda, Honza Křesťan, Kamča Hrbáč, Pája Czudek, Honza Matýsek, Přemek Dubový, Dan Kudela, Vojta Kadaňka, Kuba Černý, Petr Arendarčík, Luki Scholz, Maty Poledňák a Míša Rabinský. Trenér Kamil Vajda

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.