• BK Opava
  • Novinky
  • Opavu čeká bitva o desátou výhru v řadě. Chybět bude kapitán Šiřina

  03. 01. 2024

Opavu čeká bitva o desátou výhru v řadě. Chybět bude kapitán Šiřina

Přetěžký zápas mají dnes před sebou opavští basketbalisté. U řeky Labe je čeká bitva s Nymburkem. Šlágr 19. kola bude zároveň přímým soubojem o první flek a také opavským útokem na desátou výhru v řadě.

Jisté je, že úřadující mistr bude postrádat kapitána Jakuba Šiřinu. „Je to pro nás těžká výzva,“ řekl úvodem David Zach, asistent trenéra Petra Czudka. „Nymburk je na domácí palubovce vždy hodně nepříjemným soupeřem. My jsme hlavně přišli v posledním utkání o Jakuba Šiřinu, což určitě naši hru poznamená. Budeme se na to muset adaptovat. Je potřeba, aby jiní hráči pozvedli,“ podotkl člen opavského realizačního týmu.

„Na druhou stranu náš kádr je natolik silný, aby se s jeho absencí vyrovnal a my si připsali desátou výhru v řadě,“ dodal jedním dechem. Opavský kapitán má problémy s kolenem. Ty by ale neměly být vážnějšího charakteru. „Čeká ho magnetická rezonance. Až po ní budeme znát oficiální výsledky,“ prozradil David Zach.

Středočeši se v aktuální tabulce nacházejí na druhé příčce. „Nymburk má nyní sérii pěti výher v řadě, když budeme do tohoto výčtu počítat Český pohár i evropskou soutěž,“ začal opavský asistent s monitoringem nymburského soupeře. „Je to tým, který se prezentuje velmi náročným basketbalem, co se týká dobré obrany a rychlého protiútoku. Dávají v průměru pětadvacet bodů za zápas z rychlého protiútoku, což je neskutečné číslo. To znační, že opravdu hrají agresivně a rychle,“ zvedá prst David Zach.

Nymburský kouč Francesco Tabellini má k dispozici velmi silný kádr. „Jsou favorit ligy, mají na papíře nejkvalitnější kádr. Hráčů, kteří doručují pravidelně body, je tam celá řada,“ konstatoval mladý trenér. Jednou z velkých hvězd je pětadvacetiletý americký rozehrávač Jitaurious Gordon. Pod košem dominuje jeho krajan Sukhmail Mathon. Mezi stěžejní borce také Jaromír Bohačík a Spencer Svejcar, kteří pravidelně doručují před deset bodů za utkání. Středeční duel v Nymburku má začátek v 18 hodin a sledovat ho můžete na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.