• BK Opava
  • Novinky
  • Opavu čeká domácí premiéra v Lize mistrů. Dijon je favorit, to nám může sedět, řekl Zach

  30. 10. 2023

Opavu čeká domácí premiéra v Lize mistrů. Dijon je favorit, to nám může sedět, řekl Zach

Basketbalový svátek v Opavě. Na basketbalisty čeká v úterý domácí premiéra v letošním ročníku Ligy mistrů. Do Slezska míří francouzský Dijon, který v úvodním kole porazil litevský Rytas Vilnius. Favorit je tak jasně daný.

„Čeká nás silný francouzský tým, který měl hlavně loňskou sezonu hodně povedenou. Letos zatím nepodává tak přesvědčivé výkony. V lize se nachází ve spodní polovině tabulky,“ začal hovořit směrem k úternímu soupeři David Zach, jeden z asistentů hlavního kouče Petra Czudka. „Nicméně svůj první zápas v Lize mistrů zvládl. Průběh nebyl ideální, vedl už o dvacet bodů a litevský Rytas zápas ještě zdramatizoval. Dijon byl nervózní, ale vítězství uhájil,“ pokračoval třicetiletý kouč.

 

 

Největší postavou Dijonu je sedmatřicetiletý americký rozehrávač David Holston. „Patří ke stěžejním hráčům týmu. Jedná se o velmi zkušeného borce,“ poznamenal David Zach. „Dalším klíčovým hráčem je rozehrávač Gregor Horvat, který je velmi nebezpečný a taky dobrý skórer, který může hrát i na křídle,“ podotkl David Zach. Důležitým dílem do dijonské mozaiky je pivot Vitalis Chikoko. „Je obrovský a už má toho ve francouzské lize hodně odehráno. Kolem nich je řada šikovných hráčů, kteří mají velkou kvalitu. Je to přece jenom Liga mistrů,“ zvedl prst asistent trenéra Petra Czudka.

Opavští poslední čtyři zápasy prohráli. „Věřím, že to bude zápas, který nás nakopne. Už to, že se jedná o Ligu mistrů a hraje se v Opavě. Věřím, že přijde hodně fanoušků a bude to pro všechny svátek,“ je optimistou David Zach. „Tyto všechny věci navzdory tomu, že se nám nedaří a forma nebyla ideální, by to mohly přebít. Nejsme favorité, to je situace, která nám může pomoci. Žluté peklo ukáže francouzské hořčici, co je basketbal v Opavě,“ zakončil David Zach.

Úterní duel začíná v 18.30, v přímém přenosu ho bude vysílat nova SPORT1. Vstupenky zakoupíte na TICKETPORTALU.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.