• BK Opava
  • Novinky
  • Opavu čeká poslední zápas Ligy mistrů. Chceme překvapit, řekl David Zach

  19. 12. 2023

Opavu čeká poslední zápas Ligy mistrů. Chceme překvapit, řekl David Zach

Poslední zápas letošního ročníku Ligy mistrů čeká v úterý opavské basketbalisty. Slezané hostí na domácí palubovce řecký celek Promitheas Patras.

Svěřenci trenéra Petra Czudka by se rádi s touto prestižní soutěží rozloučili vítězstvím. „Je to náš plán. Chceme završit naše působení v Lize mistrů vítězstvím a všechny tím překvapit,“ řekl David Zach, asistent trenéra Petra Czudka.

Patrasu se v domácí lize daří. V aktuální tabulce figuruje na třetím místě za Panathinaikosem a Olympiakosem. „V řecké lize se jim daří, třetí místo není vůbec špatné. Na druhé straně Liga mistrů se pro ně nevyvíjí ideálně. Skončí na třetí příčce. Po těsných porážkách s Dijonem a Rytasem u nich zavládlo zklamání. Uvidíme, v jakém rozpoložení přijedou k nám,“ pokračoval opavský asistent.

První vzájemný zápas Opavy s Patrasem skončil vysokou porážkou týmu ze slezské metropole. Řecký celek sáhl od té doby ke změnám v kádru. Mimo je zraněný Hunter Hale. Opava je v domácí soutěži na prvním místě, naposledy porazila jasně pražský USK. Nicméně trápí ji marodka. „Bojujeme. Není to ale optimální. V náročném programu se nám zranění nevyhýbají. Naposledy jsme bez větších problémů porazili pražský USK, což nám může doplnit pozitivní energii a náladu v týmu,“ míní David Zach.

A co by mohlo na Patras platit? „Stoprocentně tlak, jak v útoku, tak obraně. Nechceme dopustit, aby to měl soupeř u nás jednoduché. Věřím, že Patras zaskočíme a k tomu nám pomohou i naši skvělí fanoušci,“ zakončil opavský asistent. Zápas má začátek v 18:30, vstupenky lze zakupit na TICKETPORTALU.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.