• BK Opava
  • Novinky
  • Opavu čeká těžká bitva v Ústí. Musíme být produktivní v útoku, nabádá Zach

  02. 03. 2024

Opavu čeká těžká bitva v Ústí. Musíme být produktivní v útoku, nabádá Zach

Až na daleký sever Čech míří v nedělí opavští basketbalisté. V místním Sportcentru je čeká domácí Ústí nad Labem, aktuálně třetí tým nejvyšší soutěže. Svěřenci trenéra Jana Šotnara jsou na vlastní palubovce neskutečně silní, nicméně Opavští už tvrz Slunety jednou vyloupili.

„Čeká nás tradičně těžké utkání. Ústí je doma neskutečně silné. Navíc my půjdeme do zápasu po daleké cestě,“ začal hovořit směrem k nedělnímu duelu člen opavského trenérského štábu David Zach.

Sluneta naposledy prohrála v Pardubicích, kde ještě v poločase vedla. „Šlo o překvapivý výsledek. Pardubicím chyběly přitom opory. V neděli to bude ale jiný zápas. Ústí má doma velkou sílu,“ konstatoval asistent trenéra Petra Czudka.

Severočeši mají v kádru hned několik individualit. Mezi ty největší patří Nichols, Autrey, Johnson, Martin a Pecka. „Nám už se letos podařilo v Ústí vyhrát. Chceme na tento výkon navázat. Rozhodně nemůže hrát tak, jako ve středu proti Kolínu, kde to bylo z naší strany hodně špatné,“ podotkl David Zach. „Musíme být produktivní v útoku. Ústí spoléhá na instinkty v obraně, dobře tak nebrání. Toho musíme využít,“ zakončil David Zach.

Nedělní zápas má začátek v 18 hodin a sledovat ho můžete na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.