• BK Opava
  • Novinky
  • Opavu čeká v Děčíně peklo. Nesmíme domácím dovolit hrát jejich basket, řekl David Zach

  19. 01. 2024

Opavu čeká v Děčíně peklo. Nesmíme domácím dovolit hrát jejich basket, řekl David Zach

Velkou bitvu mají před sebou opavští basketbalisté. Slezané se v sobotu totiž představí na palubovce děčínské Maroldovky, která je domovským stánkem místních Válečníků.

Mužstvo z Ústeckého kraje je na vlastní palubovce hodně nebezpečné, což na vlastní kůži pocítil v letošním ročníku i Nymburk. „V první řadě je třeba vyzdvihnout práci Tomáše Grepla a celkově celé děčínské organizace. Postavili filozofii, které se drží. Z loňského úspěšného týmu udrželi osu, na kterou nabalili nové hráče,“ začal s povídáním na téma Děčín opavský asistent David Zach. „Současný herní styl pramení z dlouhodobé práce,“ podotkl mladý trenér.

Čekalo se, co s Válečníky udělá nečekaný odchod jedné z největších hvězd Ty Nicholse. „Ukázalo se, že síla nebyla pouze v Nicholsovi. Tým se dokázal s jeho odchodem vyrovnat, i když je pravdou, že místo něj se vyměnili už tři hráči. Úroveň hry ale nešla dolů,“ pronesl David Zach.

V současné době je největší hvězdou Děčína americký rozehrávač Anthony Lamont Walton JR. Rodák z Arkansasu má zkušeností také ze slovenské, kosovské a polské ligy. „Herní styl Děčína je založený na Waltonovi, který je nadstandardním hráčem. Tvoří hru jak pro sebe, také své spoluhráče. Na něj navazuje Matěj Svoboda, s kterým si skvěle rozumí,“ vyzdvihuje největší sílu Válečníku. „V týmu jsou ale další hráči, kteří mají důležité role, a to například Pomikálek, Kroutil, Šturanović a nově i Ogundiran.“ upozorňuje David Zach.

Oba týmy se dobře znají. „Překvapit se už nemůžeme. Linka a herní styl je jasný. Musíme se vyrovnat se silou Děčína. Hraje se v menší hale, která je specifická. Hostující týmy se v ní dostávají pod tlak. Nesmíme dovolit hrát Děčínu hru, která mu je vlastní, protože jinak můžeme dopadnout, jako Nymburk,“ zakončil asistent Petra Czudka.

Sobotní zápas začíná v 18 hodin a sledovat ho můžete na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.