• BK Opava
  • Novinky
  • Opavu čeká večer litevský Rytas. Děkujeme fanouškům, že za námi dorazili, řekl Zach

  14. 11. 2023

Opavu čeká večer litevský Rytas. Děkujeme fanouškům, že za námi dorazili, řekl Zach

Opavští basketbalisté mají před sebou další bitvu v Lize mistrů, tentokrát v litevském Vilniusu. V místní aréně, která pojme až deset tisíc fanoušků narazí na domácí Rytas. Slezané věří, že to bude jiné utkání, než ty předešlá s Patrasem a Dijonem. V Avia Solutions Group Aréně nebudou chybět ani opavští fanoušci.

„Rytas je známý litevský tým. Má velkou sílu, a to jak basketbalovou, tak fanouškovskou. Máme před sebou zápas ve velké aréně a bouřlivém prostředí. Bude to pro nás svátek a velká motivace podat co nejlepší výkon,“ podotkl David Zach, asistent trenéra Petra Czudka.

Rytas má poměrně slušnou formu. „V domácí lize se mu daří, prohrál jediné utkání, a to se Žalgirisem. V Lize mistrů nestačili na Patras a Dijon. Nicméně v obou případech šlo o velmi vyrovnané zápasy,“ poznamenal asistent trenéra Petra Czudka.

V Litvě je basketbal sportem číslo jedna. „Tady lidé neřeší, kdo hraje. Pro místní fanoušky je samozřejmostí jít na basket a podpořit svůj tým,“ podotkl David Zach. Velkým pozitivem je, že i BK Opava bude mít v hale své příznivce. „Je to super, že máme ve Vilniusu své fanoušky. Moc jim děkujeme a vážíme si jejich podpory. Už kvůli nim musíme podat, co nejlepší výkon,“ zdůraznil David Zach.

Rytas má ve svém středu řadu kvalitních hráčů. „Velmi šikovný je americký rozehrávač Cole. To samé platí o Normantasovi hrajícího na pozici dva,“ komentuje sestavu úterního soupeře opavský asistent. „Těch individualit je v domácím týmu daleko více. Namátkou ještě zmíním Veličku nebo Hornbyho, který je kvalitním střelcem,“ dodal David Zach.

Utkání bude vysílat živě Nova Sport 1.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.