• BK Opava
  • Novinky
  • Opavu čeka zápas na palubovce Kolína. Kolín už není jenom o Čížovi! Parádní formu má Smith

  28. 10. 2023

Opavu čeka zápas na palubovce Kolína. Kolín už není jenom o Čížovi! Parádní formu má Smith

Přetěžká bitva čeká v sobotu na opavské basketbalisty. Ti míří do Kolína, města ležícího na řece Labi. V místní aréně proti ním vyrukuje domácí Geosan. Celek, který trénuje ostřílený stratég Predrag Benaček. Jen tak mimochodem čtyřiašedesátiletý rodák ze Sarajeva koučoval i našeho trenéra Petra Czudka. Oba se potkali během angažmá v Prostějově. 

„Kolín prošel po loňské sezoně změnami. Ta nejhlavnější přišla na trenérském postu,“ řekl David Zach, který má v BK Opava na starosti monitoring soupeřů. „Přišel zkušený trenér Predrag Benaček, který je velmi dobrý v koučinku, což už několikrát ukázal. Co se týká taktiky, tak v tomto směru je Kolín silný,“ vypozoroval asistent trenéra Petra Czudka. 

Změnami prošel i hráčský kádr. „Klíčoví hráči zůstali. Ať už se jedná o ústředního rozehrávače Adama Číže nebo klíčového pivota Jakuba Petráše. K nim přibyli ale noví a velmi kvalitní borci,“ zdůraznil David Zach. 

Jako výborná posila se jeví třiadvacetiletý pivot Jamari Alayae Smith. „Momentálně ukazuje, že je nejlepším skórerem. Jedná se o všestranného hráče, který je nebezpečný hlavně v útoku,“ upozorňuje mladý trenér. Velmi kvalitní se jeví také jeho krajan Holden Vasic Redparth. Šestadvacetiletý křídelník naposledy hrával v Černé Hoře. „Je šikovný na míči a také dobrý střelec,“ říká na adresu druhého amerického hráče David Zach. 

Na útočné polovině je velmi nebezpečný Filip Halada. Levoruký střelec, který přišel z Olomoucka naskakuje z lavičky. „V praxi to znamená, že Kolín má silnou základní sestavu. Nicméně chybí mu rotace. Hraje víceméně v devíti hráčích. Často se dostává do situace, kdy nemá dostatek pivotů. Hrají v menší sestavě,  a to jsou i důvody, proč momentálně mají bilanci 4:4,“ přidává další postřeh David Zach. 

To Opava disponuje širším kádrem. Aktuálně se to ale až tak říci nedá. Zdravotně mimo jsou Miroslav Kvapil s Filipem Zbránkem. „Ve standardních podmínkách, kdyby byly oba týmy zdravé, tak by měla být výhodou naše širší rotace. Samozřejmě musíte se vedle toho prezentovat dobrým herním stylem. Pokud nehrajete agresivně a s vysokým nasazením, tak nemáte šanci,“ zdůraznil David Zach. 

Opavě poslední tři soutěžní zápasy výsledkově nevyšly. „Rozhodně to nefunguje tak, že zápas skončí a vy na něj zapomenete. Nemůžeme být spokojeni s našimi posledními výkony. Musíme si z nich vzít ponaučení a reflektovat na věci, které nám nefungovaly,“ zakončil David Zach.

Sobotní zápas v Kolíně začíná v 18 hodin.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.