24. 05. 2016

Opavu posílí Radovan Kouřil

První posila opavského basketbalu je na obzoru. Naši rozehrávku posílí Radovan Kouřil.

První posila opavského basketbalu je na obzoru. Naši rozehrávku posílí Radovan Kouřil. Tento odchovanec ostravského basketbalu se narodil 8.4.1995. Po začátcích v mládežnických týmech strávil tři sezóny ve Španělsku, kde nahlédl v Alicante dokonce do ACB ligy a hrál i třetí španělskou ligu za Guadalajaru. V roce 2014 se vrátil zpět do České republiky, kde působil v dresu Ariete Prostějov, letos také hostoval v prvoligvém týmu královéhradeckých Kralovských Sokolů.

Radovan Kouřil se podílel na stříbrné medaili na ME U16 v roce 2011, kde byl vybrán do all-star týmu, stejného ocenění dosáhl i v dresu U18. Na ME U20 v roce 2015 se pod vedením Petra Czudka a Ládi Sokolovského podílel na 6. místě naší mládežnické reprezentace a byl nejlépe asistujícím hráčem šampionátu. V dresu B-týmu dokonce již nahlédl do mužské reprezentace.

Právě ukončená sezóna pro něho ale dobře neskončila. Naposledy se představil 19.3.2016 proti Svitavám, další zápasy mu už nedovolilo zranění kotníku, do něhož strávil na palubovce průměrně 19.5 minuty na zápas. V tomto čase stihl v průměru zaznamenat 4.8 bodu, 4.3 asistence a 2.5 doskoku (val. 9.9). I z těchto statistických údajů je patrné, že 185 cm vysoký a 77 kg vážící rozehrávač by měl být pro náš tým přínosem.

Popřejme tedy Radovanu Kouřilovi, ať se mu vyhýbají další zranění a v opavském dresu ať zažije úspěšné pokračování své dobře započaté kariéry.

 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.