11. 01. 2022

Opavu trápí marodka, prohrála potřetí v řadě

Čekání na vítězství v novém kalendářním roce pokračuje. Opavští basketbalisté potřetí v řadě prohráli. Tentokrát padli na palubovce Pardubic po výsledku 73:85.

Nutno ale říci, že Slezané nebyli kompletní. Vedle trenéra Czudka, chyběli také Gniadek, Kouřil a Slavík. „Snažili jsme se, co nám síly stačily. V poslední čtvrtině nám došly síly. Tahali jsme nohy, nebyla tam z naší strany lehkost,“ ohlížel se za utkání opavský křídelník Luděk Jurečka. „Zničil nás Vyoral, který nám dával těžké trojky,“ pokračoval zkušený basketbalista. „Už je to asi pět let v řadě, co jsme po Vánocích tragičtí. Snad jsme si to těmito třemi prohrami vybrali a začneme opět vyhrávat. Už ve čtvrtek chceme v Opavě ukázat, že basketbal hrát umíme,“ zakončil Luděk Jurečka.

„První poločas byl z naší strany dobrý. Dali jsme do hry hodně energie. Domácí v té chvíli držel mladý Burda, který dal nečekané koše. Mrzí nás koš do šatny,“ vzal si slovo trenér Opavy Kryštof Vlček. „Po přestávce vzal zodpovědnost na sebe Vyoral, chtěli jsme ho oddělit od míče, to se nám ale nepodařilo. Prohráli jsme potřetí v řadě, musíme ale zvednout hlavy a ve čtvrtek zašlapat doma Kolín do země,“ zakončil mladý kouč BK Opava.

 

BK Pardubice – BK Opava 85:73 (20:20, 36:39, 64:56)

Body: Vyoral 27, Šafarčík 18, Burda, Henry po 12, Švrdlík 7, Svoboda 4, Walton 3, Vrankovič 2 – Klečka, Markusson po 19, Šiřina 11, Švandrlík 9, Jurečka 7, Dragoun 5, Zbránek 3.

Rozhodčí: Matějek, Záruba, Petrák. TH: 10/15:16/25. Trojky: 9:7. Doskoky: 39:36. Fauly: 24:19. Diváci: 682.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.