28. 02. 2018

Oslabená Opava porazila Pardubice

V Opavě se tleskalo ve stoje. Domácí tým zlomil pardubické prokletí a Beksu porazil, a to i při absenci kapitána Šiřiny.

V Opavě se tleskalo ve stoje. Domácí tým zlomil pardubické prokletí a Beksu porazil, a to i při absenci kapitána Šiřiny.

Tenhle zápas Opavě prostě vyšel. Kuba Šiřina nebyl jediným hráčem, který absentoval. Utkání v civilu sledovali také Luděk Jurečka s Lukášem Bukovjanem. Naopak poprvé v této sezoně byl připraven Kryštof Vlček, kterému v jeho dresu na tribuně fandil kamarád Jan Schaffartzik, opora Slezského FC Opava.

Slezané odvedli dobrou práci, po celé utkání vedli. „Na zápas jsme se těšili. Chtěli jsme už černou sérii s Pardubicemi zlomit,“ podotkl Radim Klečka, jeden z nejlepších hráčů utkání. „Věděli jsme, že nebude Šířa, hráli jsme v úzké rotaci, byli jsme tak pořád ve hře,“ pokračoval autor pětadvaceti bodů. „Podařilo se nám zastavit rychlý protiútok soupeře. Vydrželi jsme s nimi běhat a to jim vadilo,“ přidal Radim Klečka další postřeh.

Opava se třikrát dostala do trháku, ve dvou případech ho Beksa odvrátila, potřetí už ne. „Dotáhli se na nás, ale nám se vždy podařilo zareagovat, vedení jsme za celé utkání nepustili,“ konstatoval opavský rozehrávač. „Vzhledem k tomu, že nyní hrajeme dvakrát venku, je pro nás toto vítězství důležité,“ uzavřel Radim Klečka.

BK Opava – Pardubice 87:73 (28:20, 41:37, 60:54)

Body: Klečka 25, Bujnoch 22, Kvapil 13, Kouřil  9, Zbránek 8, Gniadek  7, Dragoun - Spearman 14, Půlpán, Švrdlík po 10, Kent, Scott 9, Potoček po 9, Kohout, Welsch  po 4, Nečas, Pandula po 2. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Jedlička. TH: 20/11:14/9. Trojky: 10:10. Doskoky: 44:48. Fauly: 16:18. Nejlepší hráč: Václav Bujnoch.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.