05. 03. 2016

Oslabená rezerva podlehla USK

Ani druhý výjezd do Prahy úspěch našemu béčku nepřinesl.

Hodně oslabenou sestavu měl k dispozici pro přeložený zápas 1. kola nadstavbové skupiny C náš trenér Petr Valeček. Kromě všech tří pendlů, kteří v tu dobu buď bojovali doma proti Kolínu nebo byli (Rosťa Dragoun) na marodce, mu chyběli i bratři Dihelové a Roman Vícha. V devítičlenném týmu tak dostali příležitost i mladí hráči, ale až na Michala Monince se jim příliš nedařilo.

Po vyrovnaném úvodu šli do vedení domácí a jejich náskok dosáhl postupně až na 15 bodů ve druhé čtvrtině - 38:23. Naši kluci ale flintu do žita nehodili, následujících 6 minut, které byly rozděleny poločasovou přestávkou, vyhráli 17:2 a srovnali na 40:40. V závěru třetí čtvrtiny ale Pražané odskočili opět přes 10 bodů a zdálo se být rozhodnuto.

Opavští hráči ale opět zabojovali a dvě minuty před koncem snížili na rozdíl jediného bodu. Domácí ovšem zareagovali šestibodovou šňůrou a Opava v závěru už jen upravila skóre. Ani to ale nebylo bez důležitosti, protože při srovnání vzájemných zápasů je tak na tom naše rezerva lépe.

Střelecky na tom byli v opavském dresu nejlépe Robin Matějka a Víťa Branda, ale nejužitečnějším hráčem týmu i celého zápasu byl tentokrát Tomáš Mičunek (13 bodů, 7 doskoků, 7 zisků míče, 7 získaných faulů, val. 24).

USK Praha B - BK Opava B 71:68 (20:12 38:26 62:53)
Body: Hájek 16, Svoboda 15, Grunt a Marek Mareš 13, Štěrba 9, Bláha 5 - Matějka 19, Branda (trojky 5/4) 16, Mičunek 13, Michal Ihring 11, Moninec 6, Dominik Ihring 3
Trojky: 23/8 -27/8
TH: 13/7 - 12/8
Chyby: 17 - 18
Doskoky: 51 - 25
Rozhodčí: Smetana, Dvořák
Diváků: 50

Další zápas sehraje naše béčko 11.3.2016 na palubovce nymburské rezervy a skupinu C zakončí v pátek 18.3.2016, kdy bude od 19:00 hod. hostit celek Sokola pražského.