20. 11. 2018

Oslabená sestava v Bonnu padla

Asi ani ten největší optimista nečekal, že by naši kluci mohli uspět v Bonnu.

Asi ani ten největší optimista nečekal, že by naši kluci mohli uspět v Bonnu. Obzvlášť poté, co ze sestavy vypadl budoucí otec Gniadek.

Rostislav Dragoun sice s týmem odcestoval, oblékl se do dresu, ale do hry ani na vteřinu nezasáhl. Opavským nešla upřít snaha, ale na favorita to bylo málo. Ve třetí čtvrtině stáhla vedení domácích na dvanáct bodů, bohužel to bylo vše. „Nechci být negativní, i přes porážku byly v naší hře světlé momenty,“ podotk Kryštof Vlček. „Jakub Slavík jde stále herně nahoru. Dařilo se Luďku Jurečkovi, moc bychom jsme si přáli, aby jeho forma vydržela i na sobotní derby s Ostravou,“ pokračovala pravá ruka Petra Czudka. „Bohužel špatných momentů bylo v naší hře více, chyběla nám agresivita, škoda, že poté, co jsme se dotáhli na dvanáct bodů, jsme úplně odpadli,“ povzdechl si Vlček.

Další zápas mají Opavští na programu už ve čtvrtek, kdy od osmnácti hodin hostí Novou Huť Ostrava. „Bude to těžké utkání, musíme si co nejvíce odpočinout. Ostravu musíme porazit,“ zakončil Kryštof Vlček.

Telekom Baskets Bonn - BK Opava 114:77 (32:18, 58:40, 97:60)

Body: Jackson 19, James 18, Mayo 14, Gibson 13, Webb III. 12, Breuning 11, DiLeo 10, Bartolo 9, Reischel, Jasinski po 4 – Jurečka 22, Kvapil 17, Švandrlík 10, Šiřina 8, Klečka, Kouřil po 7, Slavík 4, Štěpánek 2.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.