08. 01. 2024

Oslabené béčko nezvládlo v Pardubicích koncovku

Rvali se do posledních vteřin, na vítězství to tentokrát ale nestačilo. Basketbalisté opavské rezervy prohráli na palubovce Pardubic 63:70. Nutno říci, že Slezanům chyběli Kavan, Lazecký a Kurečka, přesněji tři hráči základní pětky.

„Nám chyběli tři hráči základní pětky, kdežto náš soupeř nastoupil v plné síle, tedy včetně pěti hráčů, kteří v letošní sezoně nastoupili v nejvyšší soutěži,“ přišel svým komentářem trenér opavské rezervy Kryštof Vlček. „Měli jsme výborný vstup do zápasu. Ve druhé čtvrtině jsme dokonce vedli 28:13. Domácímu týmu se začal probouzet Michal Svojanovský, jinak nejlepší hráč utkání,“ pokračoval kouč opavského béčka.

V poločase vedli Opavští o deset bodů. „Vstup do třetí třetiny nebyl z naší strany špatný. Ovšem dalších osm minut této části nám nevyšlo. Tento úsek jsme prohráli o šestnáct bodů,“ přiznal Kryštof Vlček. „Čtvrtá čtvrtina nabídla bodovou přetahovanou. Čtyři minuty před koncem jsme vedli dokonce o čtyři body, bohužel pak jsme netrefili pár jasných příležitostí. Naopak Mrázek trefil dvě rychlé trojky. My jsme mohli vyrovnat. To se nám nepodařilo a vítězství zůstalo v Pardubicích,“ poznamenal Kryštof Vlček a dodal: „Předvedli jsme bojovný výkon, vítězství jsme zkušenějšímu týmu zdaleka nedarovali. První minuty ve druhé lize mužů si zapsali Czudek s Přecechtělem.“

 

BK VIVIDBOOKS Pardubice - BK Opava B 70:63 (11:20, 24:34, 49:46)

Body: Svojanovský 24, Mrázek 13, Lukeš 9, Simonides 6, Pluhař 4, Rolenc 4, Vrábel 4, T. Vlček 3, Š. Vlček 2, Bílek 1 - Štěpánek 14, Motyčka 12, Henzl 10, E. Myšák 7, Kadaňka 6, Pavelek 6, Scholz 5, Dubový 3.

Rozhodčí: Dombrovský, Vaníček. TH:14/6:21/15. Trojky: 8:8. Doskoky: 45:38. Fauly: 23:21. Diváci: 44.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.