26. 11. 2016

Ostrava byla zašlapána do země

Byla to pekelná jízda. Opavští basketbalisté zcela ovládli sobotní derby s Ostravou.

Byla to pekelná jízda. Opavští basketbalisté zcela ovládli sobotní derby s Ostravou. Domácí celek nechal svého soupeře dýchat pouze v první čtvrtině.

Jak bylo avizováno, na opavskou soupisku byl dopsán Radim Klečka. Poprvé se na palubovce objevil ve druhé čtvrtině. „Strašně moc jsem se těšil. Nemohl jsem dospat rána. Pro mě to byl snový návrat,“ culil se po utkání Radim Klečka. Byl to on, který se podílel na zlomovém úseku zápasu. Byla to první pětiminutovka druhé čtvrtiny, ve které šli Opaváci do trháku.

Na co sáhli, to jim vycházelo. Náskok narůstal. „Opava hrála skvěle, dělala si z nás trhací kalendář,“ povzdechl si trenér Ostravy Dušan Medvecký. „Hráli jsme alibisticky, i když jsme hráče točili jako na kolotoči, nepomáhalo to,“ dodal.

Druhý poločas byl o pěkných akcí Czudkovy družiny a také honbou po pokoření stovkové hranice. Nejdříve na ní dosáhl Kryštof Vlček, ale byl mu písknout útočný faul. Když už to vypadalo, že  to nevyjde, byl s klaksonem faulován Kuba Šiřina. Sám obě šestky proměnil a ve slezské metopoli mohla propuknout dvojnásobná radost.

„Měli jsme respekt k soupeři.  I když momentálně nejsme v dobré konstelaci, z hráčů bylo v týdnu cítit velké odhodlání. Každý z nich dal do hry energii, točili jsme dvanáct  hráčů, dali spoustu jednoduchých košů. Velmi dobře se uvedl Radim Klečka, splnil to, co jsme od něj očekávali,“ okomentoval zápas trenér BK Opava Petr Czudek.

BK Opava – NH Ostrava 100:59 (24:22, 51:32, 76:51)

Body: Šiřina 16, Blažek 13, Klečka, Kouřil po 12, Jurečka 9, Gniadek 8, Dragoun, Cvek, Kvapil po 6, Vlček, Zbránek po 5, Bujnoch 2 – Smith 19, Painter 12, Riewer 10, Klimek 8, Bohačík 6, Guercy 4. Rozhodčí: Matějek, Jedlička, Komprs. Fauly: 19:18. TH: 13/18: 11/17. Dvojky: 24/34:9/21. Trojky: 13/28:10/27. Doskoky: 28:29. Diváků: 1311. Nejlepší hráč: Radim Klečka (Opava)