02. 11. 2019

Ostravě jsme nedali šanci

Derby se proměnilo ve hru kočky s myší. Opavští basketbalisté v hale Tatran dominovali.

Derby se proměnilo ve hru kočky s myší. Opavští basketbalisté v hale Tatran dominovali. Domácí tým doslova vygumovali z palubovky. Domů si přivezli vítězství 107:72.

„Odehráli jsme dobrý zápas,“ pochvaloval si trenér BK Opava Petr Czudek. „Postavil se proti nám mladý tým, ale moc jsme mu toho nedovolili. Dá se říci, že v prvním poločase bylo rozhodnuto. Vedli jsme o čtrnáct bodů, v té chvíli jsem věřil, že zápas zvládneme,“ podotkl opavský kouč.

I po přestávce vládli na palubovce Tatranu Opavští a jejich skóre narůstalo. Velký zápas opět hrál kapitán Jakub Šiřina, jenž nastřádal dvaatřicet bodů, k tomu přidal navrch osm asistencí. „Kuba má formu, v Ostravě to potvrdil. Opět se hrálo pod jeho taktovkou,“ těšilo Petra Czudka. Nakonec z toho byla stovka.

„Protočili jsme všechny hráče. S výkonem jsem spokojen. Jedinou černou kaňkou je zranění Filipa Zbránka, který se dostával opět do dobré formy,“ uzavřel šéf opavské lavičky.

Body: Holsey 19, Nábělek 11, Bohačík 9, Palenik, Pumprla a Šmíd po 8, Koloničný 4, Lukáč 3, Snopek 2 - Šiřina 32, Bujnoch 18, Bratčenkov a Kvapil po 11, Dragoun a Štěpánek po 8, Slavík 6, Zbránek 5, Jurečka 4, Gniadek a Švandrlík po 2. Rozhodčí: Hošek, Kurz, Vondráček. TH: 20/15:22/16. Trojky: 9:13. Doskoky: 37:40. Fauly: 16:22. Diváci: 500.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.