27. 11. 2019

Pár opavských čísel z KNBL 2019/20

Ligová pauza vybízí k ohlédnutí za dosavadním průběhem a opavskou statistikou.

Ligová pauza vybízí k ohlédnutí za dosavadním průběhem a opavskou statistikou.

Naši basketbalisté vlétli do letošního ročníku jako uragán a přestože se jim nevyhnula zranění, z nichž nejzávažnější byla zlomenina Radima Klečky, mají úctyhodnou bilanci 11 - 1, když podlehli pouze venku Nymburku. Za suverénem posledních sezón jsou stejně suverénně na druhém místě tabulky.

Tým letos táhne kapitán Jakub Šiřina, který takový nástup do sezóny snad ještě neměl. Je s průměrem 22.6 nejlepším střelcem celé Kooperativa NBL, druhým nejlépe asistujícím hráčem soutěže (7.8 asistence na zápas) a pochopitelně i nejužitečnějším ligovým hráčem (val. 28.5).

Střelecky ho nejvíce doplňují Vašek Bujnoch (14.3) a Martin Gniadek (12.0 bodu na zápas). Václav Bujnoch (5.5), Martin Gniadek a Mirek Kvapil (oba 4.2 doskoku na zápas) jsou v Opavě nejlepší na doskoku. V koncových přihrávkách sekunduje Šířovi Luděk Jurečka (3.1 as./záp.), který je za naším kapitánem a Vaškem Bujnochem (val. 18.0) s koeficientem 13.5 třetím nejužitečnějším Opavákem.

V týmových statistikách jsou naši basketbalisté druzí za Nymburkem v průměrném ratingu a v úspěšnosti střelby za 2 body. Dokonce na první příčce jsou pak ve střelbě trojek (39.2%) i ve střelbě trestných hodů (77,4%) a také ve statistice zisků. V průměru také ztratili nejméně míčů. Jedině v doskocích patří Opavě "až" 6. místo mezi kluby KNBL.

Věřme, že opravdu vysoko nastavenou laťku výkonů udrží a budou po výsledkovém výpadku minulé sezóny opět bojovat o medaile. Nejbližší ligové utkání je čeká v sobotu 7.12.2019, kdy budou hostit Kolín. Ještě předtím se doma představí ve středu 4.12.2019 v Alpe Adria Cupu. Jejich soupeřem bude od 18:00 hod. rakouský BC Hallmann Vienna.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.