09. 04. 2017

Pár statistických čísel před play-off

Než začnou vyřazovací boje Kooperativa NBL 2016/17, podívejme se na některé statistiky našeho týmu.

Než začnou vyřazovací boje Kooperativa NBL 2016/17, podívejme se na některé statistiky našeho týmu.

Nejlepším opavským střelcem je Martin Gniadek, který je s průměrem 13.4 bodu na zápas na 14. místě mezi všemi hráči KNBL. Náš druhý nejlepší střelec Kuba Šiřina má zápasový průměr 12.8 bodu. V hodnocení užitečnosti si tito dva pořadí vyměnili. Kuba Šiřina má průměrný rating 13.4, Martin Gniadek 13.2.

Doskoky jsou naší slabinou, Opava jako tým je na posledním místě hodnocení, takže nepřekvapí, že naši nejlepší "doskakovači" Viktor Cvek a Martin Gniadek se s průměrem 4.6 doskoku nevešli mezi první žebříčkovou třicítku hráčů. Jiné to je v asistencích, kde Kuba Šiřina s 6 finálním přihrávkami za zápas je na 3. místě a Radek Kouřil (4.9) na místě šestém.

V přesnosti dvojkové střelby je Martin Gniadek s průměrem 66.1% (224/148) na 4. místě tabulek, v trojkách Luděk Jurečka dokonce na místě třetím (129/60, 46.5%). Luděk je také naším nejspolehlivějším exekutorem šestek, když z 36 minul pouhé 4 a s procentem úspěšnosti 88.9% je na 4. místě mezi basketbalisty KNBL.

Kdo je naším nejvytíženějším hráčem, to si určitě úspěšně tipne každý, kdo se jen trochu více zajímá o opavský basketbal. Je jím samozřejmě náš kapitán Jakub Šiřina, který strávil na palubovce v každém zápase v průměru rovných 30 minut.

Tolik tedy pár zajímavých statistických údajů. Pro úspěch v sezóně bude ale samozřejmě rozhodující, jak si naši basketbalisté povedou ve čtvrtfinále play-off proti USK Praha. Vyřazovací boje začínají již v úterý 11. dubna v Praze.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.