25. 04. 2019

Paráda! Po velkém boji série srovnána

Můj dům, můj hrad! V případě Opava a Děčína tohle rčení zatím platí na sto procent.

Můj dům, můj hrad! V případě Opavy a Děčína tohle rčení zatím platí na sto procent. Slezané sice s Válečníky v prvním poločase prohrávali, nicméně se dokázali postavit na nohy a díky skvělému druhému poločasu zápas vyhrát.

Opava šla do zápasu bez zraněného Miroslava Kvapila a první poločas ji nezastihl vůbec v dobrém rozpoložení. „Děčín dal do vstupu více energie než my. Hrál úplně jinak než včera,“ konstatoval křídelník Opavy Václav Bujnoch. „Nám to moc nešlo, naštěstí soupeř nedával některé lehké střely a jeho náskok nebyl až tak vysoký,“ pokračoval. Opavu trápily ztráty. „Nevycházelo nám to v obraně,“ pokračoval.

Po přestávce přišel obrat. „Řekli jsme si, že takhle se play-off nehraje. Naše hra šla nahoru. Soupeř se těžko prosazoval proti naší zóně,“ podoktl Bujnoch, který patřil ke klíčovým hráčům Opavy. Už ve třetí čtvrtině Slezané výsledek otočili. „Hráli jsme naši hru. Série se srovnává. Do Děčína si jedeme pro výhru,“ má jasno nejlepší hráč utkání.

Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava - BK ARMEX Děčín 74:63 (8:16, 31:41, 54:50)

Body: Bujnoch 14, Šiřina, Zbránek po 11, Gniadek, Klečka po 10, Švandrlík 8, Kouřil 7, Jurečka 3 -Carlson 11, Autrey, Feštr, Landa po 10, Šiška 8, Krakovič 7, Pomikálek 4, Ježek 3. Rozhodčí: Hruša, Blahout, Karafiát. TH: 15/11:15/11. Trojky: 13:4. Doskoky: 33:36. Fauly: 20:19. Diváci: 779. Stav série: 2:2.