02. 03. 2019

Parádní druhý poločas

Opavští basketbalisté odehráli proti Děčínu zápas dvou rozdílných poločasů.

Opavští basketbalisté odehráli proti Děčínu zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním se jim nedařilo, ve druhém předvedli velký obrat a vyhráli 70:58.

Opava nezačala dobře. „Vůbec jsme nehráli, co jsme si řekli. Nebylo to poprvé, kdy nám takto utekl začátek,“ zlobil se rozehrávač Radim Klečka. Opava první pokus o trhák ustála, jenomže ve druhé čtvrtině hořela jako papír. „Trápili jsme se na doskoku, soupeř měl i třetí šance,“ kroutil hlavou Klečka. Děčín šel až do dvanáctibodového trháku.

Po přestávce musela být v opavské kabině velká bouřka, do druhého poločasu totiž nastoupil úplně jiný tým. „Řekli jsme si, co děláme špatně. Věděli jsme, co nám nejde. Zlepšili jsme obranu a od toho se vše odvíjelo,“ hovořil dále strůjce velkého obratu. Chytil se Míra Kvapil, který začal ve velkém kropit body. Rázem bylo vyrovnáno. Děčín se trápil, ve třetí čtvrtině zaznamenal pouhé tří body. Když Opava srovnala, bylo jasné, že zápas nepustí, hrála opravdu dobře. „Nakonec povedené utkání. Věřím, že naše výkony půjdou nahoru,“ je optimistou Radim Klečka.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava – Děčín 70:58 (22:22, 33:45, 46:48)

Body: Klečka 22, Bujnoch, Kvapil po 13, Gniadek 9, Švandrlík 6, Zbránek 4, Dragoun 3 - Krakovič 16, Carlson 8, Grunt, Šiška po 7, Feštr 6, Ježek 5, Pomikálek 4, Kroutil 3, Autrey 2. Rozhodčí: Hruša, Kurz, Zatloukal. TH: 19/10:13/10. Trojky: 6:6. Doskoky: 43:48. Fauly: 17:21. Diváci: 609.