• BK Opava
  • Novinky
  • Pardubice mají velkou kvalitu. Potřebují se chytit, řekl David Zach

  08. 11. 2023

Pardubice mají velkou kvalitu. Potřebují se chytit, řekl David Zach

Na palubovku ambiciózních Pardubic míří basketbalisté Opavy. Domácí celek má nabušenou soupisku, která budí respekt. Beksa zatím okupuje sedmou příčku, rozhodně má ale navíc. Podle Davida Zacha je jen otázkou času, kdy se zvedne. „Pardubice vstupovaly do sezony s velkým očekáváním. Sestavily velmi silný tým. Bojovaly o účast ve FIBA Euro Cupu, což ním nakonec nevyšlo. Po tomto neúspěchu je trápí nevyrovnaná forma,“ vypozoroval David Zach, asistent trenéra Petra Czudka.

https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-Kooperativa-NBL/Cast-Zakladni/Pohlavi-Muzi/Sezona-2023-2024/224240-BK-JIP-Pardubice-BK-Opava.htmTrápení Beksy vyústilo v rezignaci trenéra Repeši. Jeho místo zaujal dosavadní asistent Vanja Miljković. Beksa se vrací před své fanoušky po dvou zápasech v hlavním městě, kde byla úspěšná z 50%. Po přesvědčivé výhře na Slavii se dlouho držela ve hře o vítězství i v hale USK, leč nepovedená pětiminutovka v poslední čtvrtině (USK během ní nastřílel 15 bodů v řadě) veškeré naděje zhatila.

"Odehráli jsme dobrý zápas na Slavii a dobrých 35 minut na USK. I když se nám na Folimance nepovedla koncovka, myslím si, že na našem výkonu z větší části tohoto utkání můžeme stavět," řekl pardubický trenér Vanja Miljković.

 

Jak již bylo zmíněno, tak Pardubice mají velmi kvalitní kádr. „Díky hráčům, jakými jsou Vyoral, Pekárek, Škifić nebo Šafarčík, mají kreativní tým. Je jen otázkou, kdy se rozjedou,“ přidal další postřeh David Zach. „Proti nám bude chybět jejich střelec Brunk, který má problémy se zády. Nicméně ani my nebudeme kompletní,“ doplnil opavský asistent. 

Opava chce navázat na domácí vítězství s Děčínem. „Chceme tuto výhru potvrdit. Pardubice zase budou chtít napravit zaváhání s USK Praha. Očekávám kvalitní zápas,“ zakončil David Zach. 

Utkání začíná ve středu na pardubické palubovce v 17.30, sledovat ho můžete na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.