• BK Opava
  • Novinky
  • Pardubice míří do Opavy. Musíme dát pozor na Chatmana

  15. 03. 2024

Pardubice míří do Opavy. Musíme dát pozor na Chatmana

Spravit si chuť po dvou venkovních porážkách mají v plánu v sobotu opavští basketbalisté. Slezany čeká nevyzpytatelný soupeř, a to Pardubice. Forma Východočechů jde nahoru. Dokázali porazit jak Děčín, tak ústeckou Slunetu. Do Slezska dorazí i se svou největší ofenzivní hvězdou – Kameronem Chatmanem.

„Pardubice jsou hodně nepříjemným soupeřem. Letošní sezonu mají vcelku bouřlivou. Během ní vyměnily trenéra, určitou obměnou prošel i kádr,“ řekl David Zach, který má v Opavě na starosti monitoring soupeřů. „Aktuálně ale podávají velmi slušné výkony, což dokázaly například v domácím duelu s Děčínem, který jasně přehrály. Velmi dobře brání. A i když jim chybí některé opory, jako třeba Vyoral nebo Pekárek, jsou je schopny nahradit,“ vypozoroval opavský asistent. „Pro nás to znamená vykřičník. Nesmíme nic podcenit, dobře se na utkání připravit,“ zvedl prst David Zach.

Opava by ráda uhájila druhé místo. „V nadstavbě nechceme brát nic jiného než výhry. Když jsme prohráli v Nymburku a Děčíně, tak Pardubice musíme porazit. Druhá příčka je náš cíl,“ má jasno člen opavského trenérského štábu.

Pardubická soupiska disponuje zajímavými jmény. „Mají dobrý tým. Určitě bych ale vyzdvihl Kamerona Chatmana. Je to jejich nejlepší střelec, je velmi konzistentní. Tým se na něj může spolehnout, a to i přesto, že není tak důrazný v obraně. Vynahrazuje to v útoku, kde je velice produktivní,“ upozornil David Zach. „V předzápasové přípravě se na něj zaměříme. Na druhou stranu nebude to jen o jednom hráči. Svoje důležité role mají Vyoral, Švrdlík nebo Šafarčík,“ vyjmenovává asistent trenéra Petra Czudka. Opavští stále bojují s marodkou.

Naposledy vypadli ze hry Šimon Puršl a Kuba Slavík. „Ani jeden z nich v sobotu nebude hrát. Pozitivum ale vidíme v tom, že je zpátky Kuba Šiřina a Filip Zbránek. Jejich forma bude mít určitě nadále stoupající tendenci,“ zakončil David Zach.

Sobotní zápas má začátek v 17.30, vstupenky můžete zakupit na TICKETPORTALU nebo utkání sledovat na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.