23. 03. 2019

Pardubice poraženy, rozhodla třetí čtvrtina

To byl zase zápas. Opavští basketbalisté zpackali totálně první poločas, ale v tom druhém se neskutečně zvedli a výsledkem bylo vítězství 87:77. Klíčem k úspěchu byla třetí čtvrtina.

Byl to jiný zápas než s Nymburkem. Opava nezačala dobře. „Byli jsme ospalí. Nedařilo se nám v první čtvrtině v útoku,“ kroutil hlavou Filip Zbránek. „Ve druhé čtvrti se k tomu přidala špatná obrana. Vůbec to s námi nevypadalo dobře. Pardubice se chytly,“ pokračoval jeden z nejlepších hráčů na palubovce.

Čekalo se, co nabídne druhý poločas. Opava do něj vstoupila jako uragán. „O přestávce jsme si řekli, že takhle hrát nemůžeme. Dali jsme do hry energii,“ hovořil o druhé části zápasu Zbránek. „Chytli jsme začátek a od toho se vše odvíjelo. Třetí čtvrtina byla klíčem k našemu úspěchu. Jsem rád, že se nám to podařilo,“ vydechl si zkušený křídelník.

Beksa se ve čtvrtém hracím období snažila s výsledkem něco udělat. „Šli do rizika, naše vedení stáhli, ale více jsme jim nedovolili,“ zakončil s úsměvem Filip Zbránek.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava – BK JIP Pardubice 87:77 (14:20, 34:49, 67:55)

Body: Bujnoch 18, Zbránek, Šiřina po 16, Klečka 10, Dragoun 9, Gniadek 8, Jurečka, Slavík po 3, Štěpánek, Kouřil po 2 – Kohout 16, Švrdlík 12, Williams, McGaughey po 9, Škranc 8, Singletary, Svoboda po 7, Půlpán 5, Nečas 4. Rozhodčí: Hruša, Linhart, Pokorný. TH: 32/29:8/12. Trojky: 9:7. Doskoky: 40:43. Fauly: 16:28. Diváci: 652.