13. 02. 2016

Pardubická paráda, máme bronz!

Opavští basketbalisté vyválčili na Hyundai Final 4 bronz. V souboji o třetí místo otočili nepříznivě vyvíjející se zápas s Kolínem

Opavští basketbalisté vyválčili na Hyundai Final 4 bronzové medaile. V souboji o třetí místo otočili nepříznivě vyvíjející se utkání s Kolínem.

Slezané se sice v úvodu blýskli trojkami, šli do vedení, ale bohužel na chvíli. Středočeši během pár okamžiků výsledek otočili. Opavský výběr se v prvním poločase trápil. Dělal ztráty, chyběla mu energie. V jednu chvíli vedl Geosan už o jedenáct bodů. Naštěstí Slezané nepadli na kolena úplně, vylepšili obranu, udělali šest bodů v řadě, nakonec v poločase tekli o pět bodů. „První poločas byl z naší strany nemastný, neslaný,“ přiznal trenér Petr Czudek.

Do druhého poločasu vletěla jiná Opava. Najednou měla navrch, nutila Kolín k chybám a trefovala se z perimetru. K velkému výkonu se rozehrál Radim Kramný, který opanoval prostor pod košem. I díky němu Opavští vyhráli doskoky. „Jsem tady od toho, abych doskakoval,“ pronesl skromně opavský pivot.  Jenomže nejvyšší hráč opavské sestavy střílel i důležité body. „To byla třešnička na dortu,“ usmál se Kramný.

Opava po přestávce trefovala všechno, byla agresivnější, hrála více kolektivně. „Do druhého poločasu vyběhl úplně jiný tým. Řekli jsme si, že podruhé v Pardubicích neprohrajeme. Hráči se vyždímali na maximum,“ pochvaloval si trenér. Ožil Jakub Šiřina, jako správný kapitán tým zvedl, přesně střílel. „Vezeme si z Pardubic něco hmatatelného. Třetí místo je úspěchem,“ zakončil Petr Czudek.

BC Geosan Kolín - BK Opava 75:91 (24:24, 44:39, 61:63)

Body: Glover 18, McEachin 17, Bakić 12, Horák 7, Vocetka 6, Skinner a Ličartovský 5, Machač 3, Hunt a Aušprunk 1 - Šiřina 19, Kramný 16, Blažek 13, Cvek a Zbránek 9, Klečka a Jurečka 8, Lyčka 7, Vlček 2. Rozhodčí: Dolinek, Vondráček, Baloun. Chyby: 19:28. TH: 23/32:10/15. Dvojky: 17/34:21/43. Trojky: 6/17:13/32. Doskoky: 27:45. Pět chyb: 32. Zbránek.