• BK Opava
  • Novinky
  • Páteční bonbónek v opavské hale. Domácí béčko hostí Tury

  02. 11. 2023

Páteční bonbónek v opavské hale. Domácí béčko hostí Tury

Zápas, který nebude rozhodně nudit, bude v pátek k vidění v opavské víceúčelové hale. Opavská rezerva, jenž se proměnila během sedmi kol v černého koně soutěže, hostí Svitavy.

Tuři mají ve svém středu dvě velká jména, a to veterány Pavla Slezáka s Romanem Markem. „Nečeká nás lehký soupeř, přece jenom Svitavy mají ve svém středu zkušené hráče,“ poznamenal kouč opavské rezervy Kryštof Vlček. Sedmatřicetiletý Roman Marko je bývalý slovenský reprezentant, který si zahrál za USK Praha, Brno, Kolín nebo Prostějov. Druhou velkou hvězdou je o dva roky starší Pavel Slezák. Ten si prošel dokonce Nymburkem a na kontě má 726 utkání v české nejvyšší soutěži.

 

„Nejvyšší soutěži si pošli i Novák, Hlobil a Jurka. Musím říci, že Svitavy budí respekt,“ přiznal mladý kouč opavského výběru. „Budeme se chtít opřít o kolektivní hru a aktivní obranu. Doufáme, že potvrdíme formu a postavení v tabulce,“ vzhlíží k pátečnímu duelu Kryštof Vlček a dodává: „Chtěl bych tímto pozvat do haly i diváky. Slibuji, že nudit se nebudou.“

Páteční duel začíná v 19.30, vstup je zdarma.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.