• BK Opava
  • Novinky
  • Patnáctka se loučila se sezonou. Padla s Pardubicemi, porazila Litomyšl

  16. 04. 2024

Patnáctka se loučila se sezonou. Padla s Pardubicemi, porazila Litomyšl

Poslední dvě utkání odehráli basketbalisté opavské patnáctky. Bohužel v boji o postup na republiku prohráli naši kluci s Pardubicemi. O den později zdolali Litomyšl.

„Utkání s Pardubicemi bylo přímým soubojem o postup na mistrovství republiky. Bohužel jsme tento duel museli odehrát na Mařádkové, kde nemáme tolik nastříleno. A tak nám to nepadlo a prohráli jsme 61:69. Musím však kluky pochválit za bojovnost, neboť i přesto, že jsme v poločase prohrávali o devět bodů, tak nic nezabalili a čtyři minuty před koncem jsme dokonce vedli. V koncovce dal ale soupeř dvě šťastné trojky, které rozhodly o výsledku,“ okomentoval zápas trenér opavského týmu Radovan Filip.

 

BK Opava U15 - BK VIVIDBOOKS Pardubice 61:69 (15:15, 24:33, 42:47)

Body Opavy: Marek Vajda 18, Kraval 17, Hejduk 14, Gronský 12.

 

Zápas s Litomyšlí skončil opavským vítězstvím. „Soupeř přijel jen v šesti hráčích, takže jsme hráli rychlý basketbal, abychom ho uběhali, což se nakonec povedlo,“ byl rád Radovan Filip. „Jsem rád, že jsme se soutěží rozloučili výhrou. Smutek ze sobotního výsledku v nás sice ještě nějakou dobu zůstane, ale makat budeme pořád, aby to příště mělo sladké zakončení,“ zakončil kouč opavské patnáctky.

 

BK Opava U15 - ADFORS Basket Litomyšl 69:58 (14:19, 30:28, 48:42)

Body Opavy: Kraval 24, Hejduk 20, Daněk 7, Marek Vajda 7, Křižanovský 4, Žůrek 4, Stuchlý 2, Kopf 1.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.