28. 04. 2019

Pátý zápas se stal kořistí Děčína

Skvělý začátek a hořký konec. Takhle se dalo charakterizovat opavské vystoupení v Děčíně. Pátý zápas jsme prohráli 93:87.

Začátek jsmě měli vynikající, vedli jsme 22:7. „Dali jsme sedm trojek. Soupeř na nás vyrukoval z agresivní obranou, ale my jsme se nenechali zastrašit. Hráli jsme si svou hru,“ pochvaloval si dobrý vstup opavský trenér Petr Czudek. Bohužel druhá čtvrtina Opavě nevyšla. Válečníci ještě více přitlačili. K dobrému výkonu se rozhráli Feštr s Pomikálkem. „Nevyšly nám sudé čtvrtiny, v prvním poločase nám nešel útočný doskok,“ štvalo hostujícího trenéra.

Po přestávce velká bitva pokračovala. Bohužel Opavě se vyfauloval Gniadek, což bylo citelné oslabení. Děčín šel do šestibodového vedení, hosté odpověděli dvanáctibodovou šňůrou. Ale ani to nestačilo. Severočeši v závěru strhli vedení na svou stranu. „Výsledek je pro nás krutý. Třikrát jsme chtěli v Děčíně vyhrát, ale nevyšlo nám to. Věřím, že se tady vrátím a na čtvrtý pokus nám to vyjde,“ uzavřel opavský stratég.

BK ARMEX Děčín – BK Opava 93:87 (21:28, 52:50, 65:70)

Body: Feštr19, Pomikálek 17, Ježek 13, Šiška 12, Autrey, Carlson po 11, Landa 6, Žikla 4 - Zbránek 16, Klečka, Šiřina po 12, Dragoun 11, Bujnoch, Gniadek po 9, Kouřil, Švandrlík po 8, Jurečka 2. Rozhodčí: Vyklický, Baloun, Vondráček. TH: 25/20:36/29. Trojky: 11:12. Doskoky: 40:28. Fauly: 30:27. Diváci: 1 150. Stav série: 3:2.