06. 12. 2019

Pavel Beneš chválí Opavu

Tuto sobotu budou na lavičkách proti sobě opět stát dva bývalí spoluhráči v opavském dresu - Petr Czudek a Pavel Beneš

Tuto sobotu budou na lavičkách proti sobě opět stát dva bývalí spoluhráči v opavském dresu - Petr Czudek a Pavel Beneš.

"Beny" se narodil 17.3.1975 v Brně. Hrál za Brno, Opavu, Nymburk a Poděbrady, získal 9 mistrovských titulů, s reprezentací si zahrál na mistrovství Evropy. V Opavě strávil 4 sezóny a získal s ní dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili.

Po skončení hráčské kariéry se dal na trenérskou dráhu a nyní působí třetí sezónu na lavičce kolínských Medvědů. Tradičně jsem před zápasem Kolína v Opavě Pavla požádal o pár slov a ten mi stejně tradičně ochotně vyhověl. 

"Sobotní duel bude soubojem celků z opačných pólů tabulky. Největší předností domácích je, že dokázali udržet kádr pohromadě, zatímco náš tým byl nucen vyměnit 10 hráčů a to se zatím projevuje na naší hře víc, než jsme čekali. Opava zcela zaslouženě okupuje druhé místo tabulky a potvrzuje tím svoji dominanci v českém basketbalu v posledních letech," začal Beny.

Pak pochválil také opavského trenéra: "Družstvo je skvěle řízeno legendárním basketbalistou a současně jedním z nejlepších českých kormidelníků Petrem Czudkem, který vždy dokáže svůj tým připravit na každého soupeře. Ve hře domácích je zcela jasně vidět jeho rukopis a jeho osobnost je absolutním základem opavských basketbalových úspěchů posledních let."

"Když k tomu připočtu neuvěřitelně věrné fanoušky, kteří svůj tým podporují a neopustí ho ani když přijde nějaká krize, máme z toho zcela zasloužené výsledky, které letos jasně pasují opavské basketbalisty na finále. Chci domácím popřát, aby zůstali na své české cestě. Je vidět, že to tak opravdu jde," zakončil Pavel Beneš.

Jistě budu mluvit i za opavské fanoušky, když v Opavě stále oblíbenému "Benymu" popřeji hodně úspěchů nejen v trenérské dráze ale i osobním životě.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.