08. 12. 2018

Pavel Beneš má Opavu rád

Tuto sobotu budou na lavičkách proti sobě stát dva bývalí spoluhráči v opavském dresu - Petr Czudek a Pavel Beneš.

Tuto sobotu budou na lavičkách proti sobě stát dva bývalí spoluhráči v opavském dresu - Petr Czudek a Pavel Beneš.

"Beny" se narodil 17.3.1975 v Brně. Hrál za Brno, Opavu, Nymburk a Poděbrady, získal 9 mistrovských titulů, s reprezentací si zahrál na mistrovství Evropy. V Opavě strávil 4 sezóny a získal s ní dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. Po skončení hráčské kariéry se dal na trenérskou dráhu a nyní působí druhou sezónu na lavičce Kolína. 

Před zápasem Opavy v Kolíně jsem ho požádal o pár slov a Pavel mi ochotně vyhověl. "Na utkání s Opavou se vždy těším," začal "Beny". "Opava se prezentuje velice atraktivním basketbalem, který dělá problémy soupeřům nejen v domácí soutěži, ale i v Lize mistrů. Družstvo Petra Czudka se opírá o výrazné osobnosti, které dokáží pracovat pro tým. To je velmi vzácné a právě tomu přikládám největší váhu úspěchů Opavy, které se v posledních pár letech opět dostavily do města spajtého s basketbalem."

"Přeji opavským hráčům, trenérovi i vedení, aby se jim dařilo nejen v domácí lize, ale aby taktéž sbírali cenné zkušenosti v Lize mistrů, kterou hrají naprosto zaslouženě. Já věřím, že kluci v této soutěži ještě nějaké vítězství urvou," zakončil Pavel Beneš.

Budu určitě mluvit za všechny opavské fanoušky, když popřeji Benymu hodně úspěchů v jeho trenérské kariéře, snad s výjimkou zápasů, v nichž povede svůj tým proti Opavě.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.