09. 02. 2018

Pavel Beneš: "Opava je příkladem pro celou KNBL"

Před soubojem našich basketbalistů s těmi kolínskými jsem požádal o krátký rozhovor Pavla Beneše.

Před soubojem našich basketbalistů s těmi kolínskými jsem požádal o krátký rozhovor Pavla Beneše. "Beny" si odbývá svou první sezónu v mužské extralize a vzhledem k našim dobrým vztahům a Pavlově ochotném přístupu nebyl s rozhovorem žádný problém.

Pavle, jak zatím hodnotíš výkony Kolína v KNBL 2017/18?
Je to pro nás opravdu atypická sezóna, nejen těmi venkovními zápasy (pozn.: Kolín musel první polovinu základu odehrát na venkovních palubovkách), ale také zraněními klíčových hráčů. To, že můžeme i přes všechny trable hrát dvě kola před koncem základní části o první šestku, je pro nás velký úspěch.

Který výsledek či výkon tě nejvíce zklamal a který naopak pozitivně nejvíce překvapil? 
Určitě jsem zklamaný z našich výsledků v Brně a na USK. Teď vidíme, že nám tyto body citelně chybí. Naopak mě potěšilo, jak jsme se vypořádali a zvítězili nad Děčínem a Svitavami.

Aby Kolín mohl ještě pomýšlet na skupinu A1, potřebuje v posledních 2 kolech zvítězit. Cítíš ze strany vedení či fanoušků nějaký větší tlak?
Největší tlak si vytváříme sami na sebe. Nikdo nechce uspět více než hráči a trenér. Za určitých okolností nám stačí zvítězit pouze v jednom z posledních dvou zápasů. Rádi bychom to dokázali již proti Opavě.

A co bys k nadcházejícímu utkání Kolín - Opava řekl?
Opava se opírá pouze o české hráče a mně je to velmi sympatické. Vaši hráči dokazují, že i tato cesta vede k úspěchu a jste příkladem pro celou KNBL. Když k tomu přidáme, že máte vynikajícího trenéra, který je chytrý, má obrovské zkušenosti a výborně čte hru, pak je pro každého velmi složité proti vám hrát. Očekávám těžké utkání, o jehož výsledku rozhodne momentální forma hráčů a pár maličkostí.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.