09. 02. 2022

Perfektní výkon přinesl jasnou výhru

Druhý zápas nadstavby zvládli opavští basketbalisté s velkým přehledem. Kolínu nedali sebemenší šanci. Jasně vyhráli 115:70. Petr Czudek tak měl pohodový návrat na lavičku.

První minuty zápasu přinesly doslova trojkovou smršť. Za Opavu se trefovali z dálky Švandrlík, Zbránek, Slavík a dvakrát Šiřina. Středočechy dvěma pokusy z perimertu podržel Číž a na tabuli svítil stav 17:10. Opava měla jasně navrch. Po trefě Gniadka vedli Slezané 27:16 a když dal tentýž hráč trojku, vedl druhý tým soutěže 30:16. A Gniadek ve v úspěšné střelbě pokračoval – 32:16.

Druhou čtvrtinu odstartoval trojkou Lošonský, vzápětí přišlo šest bodů Kouřila. Opavský válec pokračoval. Další pěkné akce zakončovali Kvapil se Slavíkem – 42:22. Domácí si udržovali dvacetibodový náskok a Kolínu toho příliš nedovolili. První poločas Czudkův výběr vyhrál 54:29.

Na začátku druhého poločasu odskočila Opava už na třiatřicet bodů a dál bavila diváky zajímavými akcemi. Nakonec dala svému protivníkovi stovku.

BK Opava – BC Geosan Kolín 115:70 (32:17, 54:29, 82:47)

Body: Šiřina 18, Kouřil 17, Slavík 14, Markusson 13, Švandrlík 13, Gniadek 12, Zbránek 11, Kvapil 10, Jurečka 5, Dragoun 2 – Lošonský 15, Číž 14, Mareš 11, Novotný 8, Křivánek 8, Petráš 7, Dlugoš 5, Novák 2.

Rozhodčí: Kučírek, Vošáhlík, Vávrová. TH: 20/23:6/12. Trojky: 15:10. Doskoky: 52:22. Fauly: 18:23. Diváci: 591.