14. 04. 2021

Petr Bohačík: "Na souboj s Kolínem se těším"

Po utkání s Pardubicemi jsem vyzpovídal novou posilu z Ostravy Petra Bohačíka.

"Boči" byl jedním z hlavních strůjců opavské výhry, když si připsal svůj první double-double opavském dresu. K 21 bodům přidal 10 doskoků, 3 asistence, 3 zisky míče a 6 získaných faulů. S koeficientem užitečnosti 28 byl na hrací ploše nejlepší.

Jak bys popsal dnešní zápas?

Bylo to trochu jako na houpačce. My měli vizi jak hrát, ale bohužel hned na začátku nás dost zlomil Svoboda, který dal snad 12 bodů během pár minut. Pardubicím narostla křídla a zlobily pak celý zápas. Oni hráli velice dobře, my jsme si to naopak zbytečně komplikovali, nepohli jsme se do volného prostoru, nechávali spoluhráče ve štychu. Tam máme ještě velký prostor k zlepšení. 

Připadalo mi, že jste dnes měli hodně ztrát. 

Tak záleží na tom, z čeho pramenily. Byly to hodně ztráty ze situací, které jsem zmiňoval. Neobsazovali jsme prostor, který máme, tam to bylo špatné. Ztráty byly, ale zase jsme doma dali 99 bodů, tak jsme to snad nějak vykompenzovali. Ale z těch ztrát se musíme poučit, musíme se také zlepšit na doskoku. 

Nebyla dnes nervozita z toho, že musíte pro konečnou druhou příčku teď doma vyhrávat?

Já jsem žádnou nervozitu v týmu necítil. Kluci jsou silní, hrají o nejvyšší příčky dlouhodobě. Těšili jsme se na domácí zápas, hráli jsme teď hodně venku. Když vezmu sebe, tak jsem tady měsíc a půl a tohle byl můj první domácí zápas v opavském dresu.

A jak ses po příchodu z Ostravy do týmu zapracoval?

Tak to jste viděli (smích). Samozřejmě to ještě někde skřípe, ale spolupráce je dobrá. Je to ale sport a zákonitě přicházejí i chyby.

V sobotu vás čeká rozhodující duel o 2. místo. Jak to vidíš?

Kouč nám to shrnul hned po dnešním zápase. Chyby tam byly, byla tam i špatná rozhodnutí, ale bylo tam i hodně pozitivních věcí, od kterých se musíme odrazit. Bude to samozřejmě jiný tým než dneska, bude jinak bránit, jinak budou hrát i v útoku. To už je známé, trenéři nás na to určitě dobře připraví a vypíchnou důležité body, na které se musíme soustředit.

Je super, že si to doma s Kolínem rozdáme o 2. místo, které my moc chceme. Dobře se připravíme, já osobně se na ten zápas hodně těším.

Díky moc za rozhovor, ať se ti nadále v Opavě daří!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.